סל הקניות שלי
X-
מוצצים

איך בוחרים מוצץ לתינוק?

הוא מרגיע, מפחית את הסיכון למוות בעריסה ותורם לשנת לילה איכותית יותר - המוצץ. אז איך תבחרו את המוצץ המתאים לתינוק שלכם ומה חשוב לדעת לפני שמצטיידים במוצר המרגיע?
איך בוחרים מוצץ לתינוק?

המוצץ הוא עבור הורים רבים כמו גלגל הצלה מתינוק עייף וצורח. וכמובן, עבור תינוקות רבים הוא כמו גלולת הרגעה מהירה. משרד הבריאות ממליץ להתחיל להרגיל תינוקות למוצץ מגיל 3 שבועות ולאחר שהתבססו בהנקה.

אבל איך יודעים איזה מוצץ לבחור? קיימים בשוק לא מעט סוגים ולפני שאתם מצטיידים באחד רצוי לבחון ולנסות כמה מוצצים שונים. לכל תינוקת או תינוק יש העדפות שונות. יש גם תינוקות שלא ירצו מוצץ כלל, אבל תמיד מומלץ לנסות.

 

סוגי המוצצים הקיימים

בכל סוגי המוצצים חשוב לוודא שהם עומדים בתקנים הקבועים בחוק - התקן האירופאי או הישראלי. בנוסף יש לוודא שהמוצץ כולו עשוי חתיכה אחת שלא ניתנת לפירוק. זכרו שהתינוק נושך את המוצץ ומפעיל עליו לחץ מציצה ממושך והוא צריך להיות עמיד במיוחד.

 

מוצץ אורתודנטי - מוצץ אורתודנטי הוא מוצץ שמותאם למבנה הפה והלסת ומתאים לתהליך צמיחת השיניים. כשבוחרים מוצץ אורתודנטי חשוב להקפיד על התאמתו לגיל התינוק כי גודל הפיטמה משתנה. עבור תינוקות קטנטנים מומלץ לבחור במוצצים עם הפיטמה הקצרה שמתאימה לפה הקטנטן שלהם. אגב, לא תמיד מומלץ להחליף את המידה ואף רופאי שיניים רבים ממליצים להישאר עם הפיטמה הקטנה ביותר עד לגמילה מהמוצץ, בסביבות גיל 3, כדי לא לשנות את מבנה הפה והלסת לאחר צמיחת השיניים.

 

מוצץ עגול\חצי עגול - המוצץ העגול הוא המוצץ הקלאסי שאולי חלקכם אפילו זוכרים מילדותכם. תינוקות קטנטנים עשויים לאהוב אותו יותר, אך חשוב להקפיד שהפיטמה שלו לא גדולה מדי לפה התינוק כדי למנוע חנק.

 

 

סיליקון או גומי? זאת השאלה 

מעבר למבנה המוצץ חשוב להבחין בין שני סוגי החומרים העיקריים מהם מכינים את המוצצים. 

כיום שולטים בשוק מוצצי הסיליקון ומוצצי הלטקס. לכל אחד יתרונות וחסרונות:

 מוצץ הסיליקון הוא קשה יותר ולכן לתינוקות מסוימים לוקח יותר זמן להתרגל אליו. הוא עמיד במיוחד ופחות נוטה לתפוס ריחות או לשנות את צבעו.

מוצץ הלטקס רך מאוד ולכן אהוב, במיוחד על תינוקות קטנים. בגלל רכותו הוא עמיד פחות, נוטה לתפוס ריחות ויש להחליף אותו לעיתים קרובות יותר. חשוב להקפיד במיוחד שלא לתת לתינוק מוצץ לטקס עם פיטמה סדוקה או קרועה.

 

מתי הזמו הנכון למוצץ?

הורים רבים מנסים להרגיל את התינוק חודשים ארוכים בטרם הוא מצליח למצוץ ולהירגע בעזרת המוצץ. כמו כל דבר בחודשים הראשונים, גם למציצת המוצץ התינוקת או התינוק צריכים להתרגל.

 

 

  • מומלץ לתת מוצץ רק לאחר ביסוס ההנקה, בערך מגיל 3 שבועות.  אם כי, אמהות רבות מדווחות כי אין שום השפעה על ההנקה גם כשנותנים מוצץ לתינוק מיד לאחר הלידה – פה זאת לגמרי ההחלטה שלך :)
  • בתקופת ההרגלה תנו מוצץ לתינוק רק לאחר שהוא שבע ורגוע, לא כאשר הוא עייף ועצבני.
  • כדי לבסס את פעולת המציצה משכו את המוצץ בעדינות מפי התינוק, בלי להוציא אותו לגמרי. האינסטינקט שלו יהיה למצוץ חזק יותר וכך הוא מתאמן במציצה.
  • מגיל חצי שנה מומלץ לתת מוצץ לתינוק רק בשעות ההרדמה או במצבים של בכי, כדי למנוע תלות קשה במוצץ שתוביל לקשיי גמילה.

 

 

 

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)