סל הקניות שלי
X-
צעצועים למיטה וללול

איך לבחור מנורת לילה לילדים

מי מפחד מהחושך? רבות מאתנו פחדו ממנו בילדותן וחלקנו חוששות ממנו עד היום, או לכל הפחות חשות אי נוחות לשהות במחיצתו, וזה בהחלט מובן. אחרי הכל, הראיה היא החוש הראשון שמאפשר לנו לזהות את סביבתנו
איך לבחור מנורת לילה לילדים

ולהרגיש בה בטוחות, ואילו החושך המונע מאתנו להשתמש בחוש הראיה פוגע בביטחון הזה ונותן למוח לעבוד שעות נוספות בהעלאת סכנות אפשרויות שאולי מסתתרות באפלה הלא מוכרת. אצל ילדים קטנים אותן סכנות עלולות בהחלט ללבוש צורה של מכשפות, שדים, מפלצות ושאר סיוטים שמקשים עליהם להירדם ולישון שינה רצופה.

פתרון ידוע ובד"כ יעיל להשבת תחושת הביטחון הוא פשוט להאיר את החדר, אלא שרצוי לעשות זאת בצורה מתונה. החושך אולי מפחיד, אבל חיוני ליצירת ההורמון החשוב מלטונין וכן מסייע בשינה רצופה ועמוקה, החשובה במיוחד לתינוקות וילדים הנמצאים בתהליכי גדילה והתפתחות. כאן בדיוק נכנסת מנורת הלילה.

הרעיון העיקרי במנורת לילה הוא להשאיר לילד אור קטן שלא יגרש את החושך לגמרי אבל יחזק את תחושת הביטחון.
כיום השוק מציע מגוון מנורות במבחר עצום של עיצובים יצירתיים ופונקציות שונות שמסייעים גם הם ביצירת סביבת שינה נעימה ותחושת נוחות. אז במה חשוב להתמקד כשאנו ניגשות לבחור מנורת לילה לילדים? בשביל זה אנחנו פה לעשות סדר.

 

חשוב להתחשב בגיל

 

במידה ומדובר בתינוק קטן הנוטה להתעורר מספר פעמים במשך הלילה, מומלץ לבחור מנורה עם אור בהיר ועדין ככל האפשר. כך, לאחר שהרגענו אותו עם מוצץ ובקבוק, יהיה קל יותר להחזיר אותו לשינה

 

לעומת זאת, לילד גדול יותר שמתעורר פחות ובנוסף חדר השינה משמש אותו גם כחדר משחקים, ניתן לקנות מנורה עם אור יותר חזק יותר שיכולה לשמש לתאורה רגועה או כתאורה נוספת לאור הראשי בחדר במהלך שעות הערות. 

 

 

 

בטיחות מעל הכל!

 

כמובן שגם פה עניין הגיל משחק תפקיד מרכזי. יש לקחת בחשבון שהתינוק הסקרן עשוי בהחלט לנסות ולשלוח ידיים אל מקור האור, ולכן על המנורה להיות מקובעת כך שלא יוכל להפיל אותה וכך גם יהיה ברור כי לא מדובר במשחק. בכל מקרה, מוטב לבחור מנורה שפועלת על סוללות כך שלא תהיה כל סכנה בהשארתה ללא השגחה למשך לילה שלם.

 

פונקציות נוספות – מוזיקה!

 

אמנם אין תחליף לשיר ערש של אמא או אבא, אך גם מנגינה מונוטונית ומרגיעה היא תוספת נהדרת ליצירת אווירה אופטימלית להירדמות ומנורות רבות אכן מכילות את הפונקציה הזו. כאן באתר תוכלו למצוא מנורות עם אופציה למספר מנגינות שונות. רק שימי לב שאת לא נרדמת בעצמך :-) 

 

רואים כוכבים

 

רגע לפני שהוא עוצם את העיניים, אין כמו מראה פסטורלי כדי להקנות לפעוט תחושת בטחון שתאפשר לו לשחרר את הפחדים ולשקוע אט אט בשינה. את מנורות לילה המתפקדות גם כמקרן ניתן לכוון אל הקיר שמול המיטה, ובאופן זה הוא יוכל ליהנות למשל ממראה חלומי של שמיים זרועי כוכבים בצבעים מתחלפים. ואם כבר החלטתן ללכת על מראה השמיים הקסום, אפשר לבחור במנורת לילה שמציגה מערכות כוכבים אמיתיות ושגם נכבית באופן אוטומטי לאחר זמן מוגדר, כדי שלאחר ההירדמות תתאפשר שינה עמוקה בחושך מוחלט.

 

שינה מתוקה,
צוות מאמא גורו

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)