סל הקניות שלי
X-
מנשאים

איך לבחור מנשא לתינוק?

מנשאים שונים מתאימים לגילאים שונים, משקל שונה ודרכי לבישה שונות (לעתים כאלו ממש מאתגרות). בבחירת המנשא את צריכה לחשוב על הנוחות של תינוקך אך לא פחות מזה, על הנוחות שלך. במיוחד בשבילך אספנו מאמהות מנוסות המלצות לבחירת מנשא מתאים.
איך לבחור מנשא לתינוק?

יתרונות המנשא מתחילים מיתרונות בריאותיים כמו הקלה על ההנקה, הקלה על כאבים בעקבות גזים, הקלה על ריפלוקס, סיוע לשינה טובה יותר של התינוק.
ועד ליתרונות הקשורים בקשר בין הורה וילד. 
ניתן למצוא מאות מנשאים מסוגים שונים, איך תדעי לבחור את המנשא שמתאים לך ולתינוקך בצורה המיטבית?

 

אופן הלבישה

מנשאים שונים מתלבשים על הגוף באופן שונה. חלקם מגיעים במידה אחת ואת חלקם ניתן להתאים למידות שונות. אופן הלבישה תלוי בשאלה מי הולך להשתמש במנשא ועד כמה המנשא יהיה בשימוש.

אם מדובר במנשא מסובך יותר לשימוש, ייתכן ובסופו של יום תבחרי לא להשתמש בו. אם גם את וגם בן הזוג משתמשים במנשא לתינוק, כדאי לבחור במנשא שיכול להתכוונן למידה של כל אחד מכם.

 

 

גיל התינוק הוא לרוב זה שיקבע את אופן הנשיאה, אבל בזמן הקנייה שימי לב שישנם מנשאים המאפשרים לך אפשרויות בחירה- נשיאה על הבטן, על הגב או על הצד

 

בחרנו בשבילך מספר דוגמאות להמחיש את האפשרויות הקימות:

מנשא תינוכיס- מאפשר יותר מעשר דרכים שונות ללבישה ונשיאת התינוק. אמהות מעידות כי הוא מצוין לתינוק אך מסורבל ללבישה. במיוחד כשהתינוק בוכה ואת רק רוצה להרגיע אותו.

מנשא שרון דרור הפופולרי, ידרוש ממך לראות את סרטוני ההדרכה בתחילה בכדי להבין איך להשתמש בו. מצד שני, הוא יכול להתאים למידות וגדלים שונים.

מנשא Miracle מבית Baby Bjorn- מתלבש בקלות רבה מאוד, באמצעות מספר קליקים בודדים. מתכוונן לפי המידה של המשתמשת והתינוק. פופולרי ואהוב מאוד אצל אמהות. 

מנשא לופיקס- מקבל דירוג מאוד גבוהה אצל אמהות כיוון שיש לו את כל היתרונות במנשא קשירות (מערסל את התינוק, מעולה לגזים וכו'), אך אופן הלבישה שלו קל ונוח. מנגד, החסרון שאינו מתאים עצמו למידות שונות ואמהות אומרות שאידיאלי בעיקר לגילאים הקטנים יותר. 

 

צורת הנשיאה וגיל התינוק

גיל התינוק ברוב המנשאים הוא זה שקובע את צורת הנשיאה. ישנם מנשאים שמתלבשים על הגב, אחרים על הבטן וישנם כאלו שמאפשרים מספר צורות נשיאה. לא כל מנשא מתאים מגיל לידה או לגילאים מעל שנה-שנתיים. למשל:

מנשא ילקוט מבית סאפי מומלץ מאוד לדעת אמהות, מתאים לנשיאה על הגב או על הבטן, מרגע שהתינוק כבר יושב לבדו. 

מנשא Sport מבית ergobaby- קיבל דירוג גבוה באתר, מתאים לנשיאה על הגב, הבטן והצד. ניתן להשתמש כבר מגיל הלידה. אך אמהות הצרו על כך שהתינוק לא יכול להיות בו עם הפנים כלפי חוץ, כלומר, יכול להיות פחות רלוונטי מגיל חצי שנה ואליך שהתינוק כבר סקרן יותר. 

 

כביסה

המנשא באופן טבעי צמוד לך לגוף, יכול להיות שגם למשך שעות רבות, רוב הסיכויים שגם יעבור איתך לפחות קיץ אחד. בנוסף, פליטות של התינוק, חלב שנשפך ועוד מאוד נפוצים אצל משתמשות במנשאים. לכן,לפני הקנייה חשוב שתבררי שניתן לכבס אותו בקלות. 

 

עיצוב

המנשא הופך להיות לבגד החדש שלך. יותר לא יראו את החולצה שאת לובשת או את השמלה החדשה שקנית, אלא את המנשא דבר ראשון. למי שזה חשוב לה, לפעמים יש מנשאים מאוד דומים האחד לשני מבחינת תכונות ושונים בעיצוב. מנשא Butterfly מבית Beco מגיע בעיצובים מבדים מדליקים ומיוחדים. מנשא stars מבית ergobaby מגיע בצבעים שונים ועם כוכבים שנותנים לו שיק. 

 

הדבר הכי חשוב לפני שתוציאי מאות שקלים על מנשא, לכי למדוד את המנשא יחד עם תינוקך. אם חברה המליצה לך, בקשי לנסות את המנשא אצלה, או בחנות.

 

צוות מאמא גורו

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)