סל הקניות שלי
X-
צעצועי עץ

איך לבחור סוס נדנדה

גם אנחנו במאמא גורו לא יכולות להישאר אדישות לקסמו מעורר ההשראה של סוס הנדנדה. אם את כמונו, חובבת קלאסיקה ולא מתפשרת על איכות, כדאי לך לשים לב לכמה פרטים, כדי שתוכלי לבחור את הסוס המתאים ביותר
איך לבחור סוס נדנדה

כל דור והאופנות שלו, כל תקופה והצעצועים שלה, וודאי במאה ה - 21 , בעולם מהיר מאי פעם, בו כמעט בכל שבוע פורץ לחיינו טרנד חדש ומדי כמה חודשים יוצא להיט קולנועי או טלוויזיוני אחר לילדים, שמביא איתו שלל מוצרים נלווים. אלא שלצד השורה האין סופית של צעצועי פלסטיק רבי פונקציות, אורות וצלילים המחליפים זה את זה ללא הרף, נותרו אתנו בכל זאת כמה צעצועים קלאסיים שעברו את מבחן הזמן. אחד הבולטים שבהם הוא סוס הנדנדה, סמל לפשטות וקסם שתמיד עובד, כל כך עובד עד שגם באימהות ואבות שקונים אותו כמתנה לילדיהם מתעורר החשק לעלות על גבו ולדהור בחזרה אל הילדות.

גם אנחנו במאמא גורו לא יכולות להישאר אדישות לקסמו מעורר ההשראה של סוס הנדנדה. אם את כמונו, חובבת קלאסיקה ולא מתפשרת על איכות, כדאי לך לשים לב לכמה פרטים, כדי שתוכלי לבחור את הסוס המתאים ביותר.

 

 

ברמת העיקרון מוגדר סוס הנדנדה כמתאים לילדים החל מגיל שנה, כאשר התנאי החשוב הוא כמובן היכולת לשבת עליו באופן יציב ולאחוז בידיות כדי להתנדנד בבטחה תוך אחיזה נוחה בידיות המקובעות בראש הסוס. 

  

 

רצוי בהחלט שמושב הסוס יהיה מצויד לכל הפחות במשענת שתיתן תמיכה לגב ותעזור בייצוב, ולגילאים צעירים במיוחד אף מומלץ לבחור סוס עץ עם מגן בטיחות שיקיף את הילד עד מתחת לכתפיים וימנע לחלוטין אפשרות של נפילה. עם הזמן, ככל שיגדל ואתם והוא תתפסו ביטחון, ניתן יהיה להסיר את מגן הבטיחות ולהשאיר את הרוכב הקטן להתנדנד בחופשיות. בכל מקרה, לפני שאתן קונות סוס נדנדה, חשוב שתבררו מראש עד לאיזה משקל הוא מיועד.   

סוס הנדנדה הוא ללא ספק צעצוע התפתחותי מצוין. פעולת ההתנדנדות היא אימון מעולה לפיתוח הכישורים המוטוריים ולחיזוק שיווי המשקל, מה שכמובן משליך על בטחונו העצמי של הפעוט. בנוסף, סביב הסוס ניתן ליצור משחקי חברה רבים, שיעצימו את חווית הרכיבה של הילד ואף ישפרו את יכולותיו הבין אישיות, למשל תרגול של רכיבה בשניים (אם יש מקום) , או לחילופין פיתוח הסבלנות להמתין בתור בזמן שהגיע תורו של החבר להתנדנד.

 

האיכות שבעץ

 

לרבות מאתנו נמצא בזיכרון (ואולי גם באלבום הישן) תמונה שלנו מתנדנדות בשמחה על סוס מעץ. פעם לא הייתה בכלל שאלה: סוס נדנדה הוא עניין לאמן עץ שמשייף קרשים, דופק מסמרים ומעצב את צורת ראש הסוס ע"י גילוף. כיום נפוצים יותר ויותר סוסי נדנדה מפלסטיק ומעץ משולב עם חומרים נוספים, ויש אפילו דגמים משולבים עם סוללות שמשמיעים קולות צהלה. מבלי לגרוע מכבודם של הדגמים החדשניים יותר, שלחלקם תוספות יפות ומעניינות, יש משהו בלתי מנוצח בפשטות של סוס נדנדה בצורתו הגולמית ביותר, עשוי מעץ  צבוע או בצבעו המקורי וללא תוספות, גאדג'טים וריפודים. סוס נדנדה בעיצוב נקי משאיר מקום רב יותר לדמיון של הילד. ככל שהוא פחות מעוצב וגדוש בפרטים מוגדרים, כך ניתנות הזדמנויות רבות יותר לילד להמציא אותם, והנה לנו רווח נקי. מעבר לכך, בהנחה שאנחנו רוצות שהצעצוע יעבור גם לילדים הבאים וישמר לשנים רבות, חשוב שלא להתפשר על עץ איכותי, ללא שבבי נסורת, שיבטיח שגב הסוס יעמוד לאורך זמן במשקל הרוכבים הצעירים.

 

התאמה לחדר הילדים

 
אמנם סוס הנדנדה נועד כמובן קודם כל בשביל המשחק וההנאה של הילדים , אבל לא נוכל להתעלם מהקלאסה והייחודיות שהופכות אותו לפריט עיצובי ממש, רהיט דקורטיבי שייתן שדרוג לא קטן לעיצוב החלל. בין אם בחרתן להציב אותו בחדר הילדים או בסלון, כדאי לקחת בחשבון שהנוכחות שלו תהיה מורגשת, ולכן כדאי לתת משקל גם לכל מה שקשור להתאמת גוונים ומראה כללי.  

 

צוות מאמא גורו
רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)