סל הקניות שלי
X-
גמילה מחיתולים

איך לגמול מחיתולים ולהשאר בחיים?

אנחנו יודעות שגמילה מחיתולים הוא תהליך לא פשוט ולא נעים במיוחד. איך עוברים את התקופה הזו בצורה טובה ויעילה? במיוחד עבורכן אספנו טיפים מניסיון של אמהות ובנינו ערכה מצויינת שתעזור לכן לעבור את תקופת הגמילה.
איך לגמול מחיתולים ולהשאר בחיים?

כדי שהילד יצליח בתהליך על ההורים להשקיע זמן, סבלנות ולספק תמיכה רגשית, במהלך הגמילה הילד לפעמים לא מבין בדיוק מה רוצים ממנו, לכן חשוב מאוד שתסבירו לו שוב ושוב, בסבלנות ובחיבה, מה מצופה ממנו.

 

 

הגברת המודעות של הילד לנושא 

אפשר לשחק במשחקי תפקידים, בבובות, להציג הצגה בנושא ילד שנגמל מהחיתול.

 אפשר לשחק במשחקי תפקידים, למשל באמצעות בובות, ולעשות הצגה על ילד שנגמל מהחיתול. קיימים ספרים מגוונים המיוחדים לנושא אותם כדאי להקריא ולקרוא ביחד עם הילד, אנחנו ממליצות על "הסיר של לולו" – ספר עם הפעלות ומגוון הפתעות המסייע בתהליך הגמילה והופך אותו לחוויה, מאפשר להורים לדבר עם הילד על הנושא בפתיחות, בהומור ובכנות. כדאי לשוחח על הנושא תוך כדי קריאה.

 

הכרת הסיר

קנו סיר ביחד, והניחו לפעוט להכיר אותו מעט, לשחק איתו, להתיישב עליו עם הבגדים. כדאי לקבוע עם הילד זמנים קבועים לשימוש, בנחת ובלי לחץ כדי להכיר.

יחד עם זה, כדאי מלכתחילה למקם את הסיר בשירותים כדי להבהיר את הרעיון שזה המקום המתאים לעשיית צרכים. בכלל, מומלץ להעביר את כל זירת ההתרחשות סביב החלפת החיתולים לשירותים - על מנת שכל מה שקשור ליציאות יתקשר לשם.

 

כשאתם נמצאים מחוץ לבית אנחנו ממליצות לקחת איתך  סיר נייד - לרוב מדובר במושב חד פעמי עם שקיות חד פעמיות או רב פעמי, נוח לניקוי ומתקפל. הסיר הגייני, נוח ואהוב על הילדים. 

 


מעבר הדרגתי

התהליך צריך להיות מדורג וטבעי ואנחנו לא ממליצות להעלים את החיתול בבת אחת.

צעד קיצוני עלול להשאיר את הילד חסר ביטחון.

 עבור שלב הביניים בין הורדת החיתול והמעבר לתחתונים אנחנו ממליצות להשתמש בתחתוני גמילה המתאימים במיוחד לשלב זה הודות לקלות הלבישה וההורדה שלהם. בתחתוני גמילה יש שיכבה חיצונית עמידה למים והם נוחים במיוחד ונעימים. במידה וזאת לא אופציה מבחינתכם, ישנה האופציה של גמילה בעזרת סיר גמילה - ממש כמו של גדולים! פתרון נהדר לגמילה מחיתולים עם ניאגרה ומכסה הנהפך למשענת! הסיר עשוי פלסטיק חזק ועמיד וניתן לשטיפה בקלות.

 

לכו יחד לחנות לבחור תחתונים בצבע או עם עם הדמות האהובה עליו, אפשרו לו ללבוש ולפשוט אותם והניחו אותם במקום נגיש לילד.

 

 

 

שיתוף הילד בתהליך

חשוב לשתף את הילד כמה שיותר, כדי ליצור אצלו את המוטיבציה ואת התחושה שתהליך הגמילה הוא שלו ובשבילו ולא בשביל הוריו. בנוסף, בזכות השיתוף ההורה יכול להתבונן בילד ולבחון עד כמה הוא בשל לגמילה עוד לפני שהחיתול ירד, וזאת כדי להימנע ממצב של החזרת החיתול אחרי הורדתו.

 

אל תעברו את זה לבד

העזרו במידע,בספרים, באינטרנט ובהמלצות הורים אחרים, דאגנו גם לטיפים מקצועיים הכלולים בערכה שיעזרו לכם להתמודד עם השלבים השונים בתהליך.

 

בהצלחה!

צוות מאמא גורו

 

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)