סל הקניות שלי
X-
בובות פרווה ודמויות

הפעלות מהנות עם בובות

אין פעוט או ילד שלא אוהב בובות ודמויות פרווה. איזה משחקים אפשר לשחק עם הבובות ואיך הן עוזרות לבטא רגשות, לעבד חוויות ולפתח כישורים חברתיים?
הפעלות מהנות עם בובות

אמנם מקובל לייחס משחק בבובות לבנות, אבל למען האמת כל הילדים ייהנו ממשחק בבובות. לא רק בובות הברבי או בובות תינוק, גם דמויות פרווה ובובות בהשראת דמויות מסרטי ילדים. בובות יכולות לשמש לפעוטה או לפעוט לא רק משחק, אלא גם דמות להזדהות איתה, ילדים רבים משליכים את הרגשות שלהם על הבובה, אנשי מקצוע נעזרים לא פעם בבובות כדי לדובב ילדים לספר להם על הרגשות שלהם בעקבות חוויות שונות שעברו. איזה משחקים אפשר לשחק עם בובות?

 

תיאטרון בובות

המשחק הקלאסי שתמיד מהנה. בוחרים סיפור - אגדה, עלילת סרט או אפילו סיפור שהמצאתם ביחד, ולהמחיז אותו בעזרת בובות. אפשר כמובן להצטייד בבובות אצבע/כפפה או תיאטרון בובות, אפשר לאסוף את כל הבובות בבית ולהמציא בעזרתן הצגה חדשה לגמרי. תיאטרון בובות תורם לפיתוח הדימיון של הילדים, שיפור היכולת לספר סיפור ולהבין את מרכיבי הסיפור: דמויות, עלילה, התחלה וסיום. את המשחק אפשר לשחק עם כמה ילדים כשכל ילד אחראי על דמות.

 

הכנה לאח\אחות קטנים

 

פעוטות וילדים מפנימים תהליכים טוב יותר תוך כדי חוויה והמחשה. לקראת תוספת חדשה למשפחה תרצו בוודאי להכין את האחים הגדולים לכל מה שאח קטן וחדש ישנה בבית

הזמינות של ההורים משתנה, האח הקטן בוכה וצריך תשומת לב נוספת, שינויים רבים שלילדים לפעמים קשה להכיל. בעזרת בובה (ולא חייבים שזאת תהיה בובת תינוק), אפשר לשחק עם הפעוט ב"טיפול בתינוק", להסביר לו מדוע תינוקות בוכים, מה הם צריכים מההורים ומהאחים הגדולים וכן הלאה. באמצעות למידה חוויתית הפעוט מפנים טוב יותר את השינוי. בנוסף אנחנו מרוויחים זמן משחק ואיכות עם הפעוט וחשיפה לכישורי חיים נוספים.

 

 

עיבוד חוויות רגשיות

ילדים אינם מיומנים מספיק בהבעת רגשות. מנגנון עיבוד הרגשות שלהם מפותח פחות. חשבו כמה פעמים הילדה או הילד שלכם פרצו בבכי או נכנסו להתקף כעס ולא הצליחו להסביר לכם למה. לאחר חוויה רגשית מטלטלת, לאו דווקא שלילית - מעבר דירה, שינוי גן או החלפת גננת, גירושים, הולדת אח קטן או מוות של קרוב משפחה, הילד לא תמיד ידע להסביר את התחושות שלו בגוף ראשון. את תהליך הדיבוב מקובל לעשות עם בובה. בחרו בובה אהובה על הילד וספרו לו על החוויה שעברה, שדומה לחוויה שהילד עצמו עבר, אפשר באמצעות שאלות מנחות לדובב את הילד להוסיף לסיפור מידע ותחושות שהוא ממציא, וע"י השלכת הסיטואציה המורכבת על הבובה לעזור לילד לעבד את הרגשות שלו ואת החוויה הרגשית שעבר.

 

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)