סל הקניות שלי
X-
בקבוק לתינוק

הבקבוק המאוורר שיעזור להימנע מכאבי בטן ואוזניים

הואקום הנוצר במהלך האכלת תינוקות הוא מתכון בטוח לגזים, כאבי בטן ולא עלינו כאבי אוזניים, סיוט לנו ולהם. למה זה קורה ואיזה בקבוק עם מנגנון חכם יפתור את הבעיה הזו וישחרר אותך מלילות נטולי שינה? קראי ותגלי
הבקבוק המאוורר שיעזור להימנע מכאבי בטן ואוזניים

כאבי בטן, קוליק וגם כאבי אזניים בקרב תינוקות נחשבו עד לא מכבר כסוג של גזירת גורל שחוץ מהרבה חום, הכלה והרגעה אין הרבה מה לעשות איתה. אחרי הכל, מדובר במערכות חדשות ורגישות מאד שעוד זקוקות לזמן הסתגלות, ובינתיים צריך לנשום עמוק ולחכות שהסיוט יגמר. אך מסתבר שיש לא מעט מה לעשות בכל מה שקשור למניעה, אם רק נשים לב באיזה בקבוק אנו משתמשות להאכלה.

הוואקום ועונשו   
בבקבוקי תינוקות סטנדרטיים נוצר ואקום במהלך האכלת התינוק. זהו לחץ שלילי שנוצר בגלל כוח היניקה: בזמן שהתינוק אוכל מבקבוק אוויר לא נכנס אל הבקבוק ובגלל שאין מה שימלא את חלל הבקבוק במקום החלב שנשאב, נוצר ואקום. אם תביטי היטב כשאת מאכילה אותו, תוכלי לראות את פיטמת הבקבוק מתכווצת פנימה (קורסת), עם שחרור הפטמה והוצאתה מפי התינוק האוויר יתחיל לפעפע בתוך הבקבוק, זהו הוואקום! כשהוא נוצר, התינוק מתקשה לינוק ונאלץ "להילחם" נגדו, ובמקום אכילה נעימה ורגועה הוא חווה אכילה קשה, מקוטעת וחסרת מנוחה. הוא עלול אף  להתעייף ולהירדם ולאכול פחות ממה שהיה אוכל אלמלא הוואקום.

אלא שכאן לא מסתיימות הצרות: מחקרים מראים כי הוואקום הנוצר בבקבוק עובר ישירות לחלל הפה של התינוק וכך נוצר לחץ שלילי בפיו. הלחץ עלול לגרום לעלייה בלחץ באוזן התיכונה, משום שחלל הפה והאוזן מחוברים בצינור שתפקידו להשוות לחצים ולפנות נוזלים מתוך האוזן. כשהלחץ עולה, צינור זה עלול להיסתם ולגרום להיווצרות של דלקות אוזניים וסיבוכים נוספים.

במחקר שנערך על ידי ד"ר קרייג בראון וד"ר בנגט מגנוסון באילינוי, ארצות הברית, נבדק הלחץ שנוצר בבקבוקי האכלה לתינוקות וכיצד הוא משפיע על היניקה ועל הלחץ באוזני התינוק. במחקר נבדקו תינוקות מתחת לגיל שנה, באמצעותם נבדקו 3 סוגי בקבוקים: בקבוקים ללא מנגנון אוורור, בקבוקים בעלי מנגנון אוורור חלקי ובקבוקים בעלי מנגנון אוורור מלא. החוקרים מצאו כי לאחר זמן האכלה קצר מאוד נוצר לחץ שלילי בבקבוקים ללא מנגנון אוורור או עם מנגנון אוורור חלקי. בבקבוקים ללא מנגנון אוורור, הלחץ שנוצר היה כה גבוה עד שבחלקם פטמת הבקבוק קרסה. לעומת זאת, בבקבוקים בעלי פטנט מנגנון אוורור מלא לא נוצר כל לחץ שלילי בזמן ההאכלה. עוד נמצא במחקר כי בקרב התינוקות שינקו מבקבוקים ללא אוורור או עם אוורור חלקי, הלחץ שנוצר באוזן התיכונה עלה בהתאמה ללחץ שעלה בבקבוק, בעוד שבאוזני התינוקות שינקו מבקבוקים בעלי מערכת אוורור מלאה נשמר לחץ חיובי באוזניים. בכך נמצא קשר ישיר בין הלחץ השלילי (ואקום) בבקבוקים לבין בעיות ומחלות אוזניים.

 

הפתרון של Bfree: מנגנון אוורור מלא
כאשר התינוק יונק ישירות ממך , החלב יוצא מבלוטות וצינוריות החלב בשד בצורה איטית, מה שמונע לחץ שלילי בזמן היניקה. בבקבוקי האכלה ללא מערכת אוורור, הוואקום לא משתחרר ולכן היניקה קשה לתינוק וגורמת לבליעת אוויר. גם בבקבוקים בעלי מערכת אוורור חלקית כדוגמת שסתום בפטמה הבעיה חוזרת על עצמה:  הוואקום שנוצר משתחרר אמנם, אבל רק בחלקו, כך שאוויר עדיין  זורם לתוך הבקבוק, מתערבב עם הנוזל ונבלע על ידי התינוק מה שיוביל כנראה שוב לבעיות גזים וקוליק.

לעומת זאת, בקבוקי Bfree הם הבקבוקים היחידים בעלי מערכת אוורור מלאה, המאפשרת זרימה של אוויר מבחוץ לתוך הבקבוק – מה שמסייע למנוע את היווצרות הוואקום. האוויר זורם בהם בצורה קבועה תוך שהוא אינו מתערבב עם הנוזל שבבקבוק. כך נשמר לחץ חיובי קבוע בתוך הבקבוק ונמנעת בליעת אוויר הגורמת לגזים וקוליק. בקבוק Bfree Freedom בעיצוב חדשני כאשר פטנט מנגנון האוורור נמצא בתחתית הבקבוק. פיטמת הבקבוק (שמגיעה בארבעה גדלים לבחירה) היא רכה וטבעית ועשויה סיליקון רפואי. הבקבוק  בעיצוב עדין ונקי, קל לפירוק ונוח לשטיפה. 

לפטנט הייחודי הזה אחראי עמיקם ברקוביץ', שהוא גם המייסד ובעלי חברת Bfree,  הוא ממציא הפטנט הייחודי של מנגנון האוורור למניעת ואקום. למעשה, מקור שם החברה Bfree הוא קיצור המונח Bisphenol A- free, שכן החברה הייתה הראשונה בעולם להציע מוצרי תינוקות ללא הכימיקל ביספינול A ויצרה את המהפכה והתודעה הציבורית סביב העניין .

אגב, חוץ מבקבוקים חכמים חברת Bfree מייצרת עוד מגוון רחב של מוצרים לתינוקות ופעוטות כמו כוסות מעבר, מחלק מנות, מוצצים, משאבת חלב אם, מכלים לאחסון חלב אם ומזון, מגבונים,סטריליזטור למיקרוגל ועוד.

שלא נדע מכאוב
צוות מאמא גורו

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)