סל הקניות שלי
X-
כסאות בטיחות

המלצות לרכישת בוסטר

ברכישת בוסטר את כבר יודעת מה הצרכים שלך ושל הילד, מה אהבת בסלקל ו/או בכסא הבטיחות ומה תשמחי שיהיה לך בבוסטר. הבוסטר יכול לשמש אותך לתקופה קצרה או ארוכה, עם או בלי רצועות, מתפרק או לא.
המלצות לרכישת בוסטר

בוסטרים קיימים החל ממשקל של 18 ק”ג ויכולים לשמש אותך עד לשלב בו הילד אינו זקוק לכסא כלל.

בכתבה הבאה ננסה לענות על כמה שאלות חשובות, והעיקרית ביניהן- איך בוחרים בוסטר?

 

למה בוסטר?

תקנות משרד התחבורה הישראלי מחייבות אותנו להושיב את הילד במושב בטיחות מלידתו ועד הגיעו לגיל 8:

בסלקל או כסא בטיחות מתאיםעד גיל שנהנגד כיוון הנסיעה
בכסא בטיחות או בוסטר עם רצועותעד גיל 3 (18 ק"ג לפחות)עם כיוון הנסיעה
במושב מגביה עם או ללא גבעד גיל 8 (145 סנטימטרים)עם כיוון הנסיעה

על אף הכתוב בחוק, אנחנו ממליצות לא להסתמך על קריטריון הגיל, אלא לוודא מבחינת גובה ומשקל שהילד מוכן לשבת במושב הרכב ללא מושב בטיחות.

 

 

 

 

כדי להיות בטוחה אם הגיע הזמן לעבור לבוסטר, נסי להושיב את הילד על בוסטר ולבדוק את מיקום חגורת הבטיחות. אם היא ממוקמת נכון, הרי שהגיע הזמן להחליף מושב.

 

 

 

מכיוון שמושב הרכב מותאם לגובה ומשקל של בנאדם מבוגר, תפקידו של הבוסטר הוא להגביה את הילד כך שחגורת הבטיחות של הרכב תתאים לו ותמוקם על גופו בצורה שתשמור עליו ולא תפגע בו. במידה וילד יושב במושב הרכב חגור, אבל ללא מושב מגביה, חגורת הבטיחות ממוקמת על הבטן במקום באזור האגן, וחלקה העליון על הצוואר במקום באזור החזה. במקרה של תאונה, חגורת הבטיחות יכולה לגרום לפגיעות חמורות במקום להציל את חייו של הילד.

 

אילו בוסטרים קיימים?

בשוק קיימים שלושה סוגי בוסטרים:

 • בוסטר עם רצועות- מדובר למעשה בכסא בטיחות שיכול לשמש ילדים עד לגיל מאוחר יותר (עד משקל גבוה יותר). במקרים רבים מדובר בכסא בטיחות משולב בוסטר, שניתן להסיר את רצועות החגירה שלו וכך להשתמש בו גם בגילאים מאוחרים יותר.
  האמהות שלנו אהבו את בוסטר Maestro Adele מבית Evenflo .
 • בוסטר ללא רצועות עם משענת גב- מדובר במושב מגביה הכולל משענת גב, משענת ראש וכנפיים צדדיות המספקות רובד נוסף של הגנה לילד במקרה של פגיעה. האמהות שלנו אהבו את בוסטר Adventure מבית Britax גם הודות לעובדה שניתן להשתמש בחלקו התחתון כמושב מגביה נפרד.
 • בוסטר מגביה ללא משענת גב- מושב שנועד להגביה את הילד במקרים בהם אין צורך במשענת הגב. כמו למשל בוסטר הגבהה Disney מבית Dr. Baby.
   

 

מתי עוברים מכסא בטיחות לבוסטר?

הזמן לעבור מכסא בטיחות לבוסטר קשור כמובן במשקל הילד ובכסא הקיים. כאשר משקלו עובר את המשקל המותר לכסא (מעל 18 ק"ג כמובן), יש לעבור לבוסטר.

בנוסף, ישנם סימנים אחרים שאינם קשורים למשקל- כאשר אוזניו של הילד גבוהות מקצה מושב הבטיחות שלו וכאשר כתפיו גבוהות יותר מנקודת ההתחלה של חגורות הכתפיים בכסא.

איך ניתן לבדוק זאת? להושיב את הילד על בוסטר ולבדוק את מיקום חגורת הבטיחות. אם חלקה התחתון מונח על האגן וחלקה העליון על חזה הילד, כנראה שהגיע הזמן לעבור לבוסטר.

בשוק קיימים כמובן כסאות משולבים שיכולים לחסוך לך קנייה של כסא אחד, האמהות שלנו אהבו מאד את כסא בטיחות Nautilus מבית Graco וגם את מושב בטיחות Royal מבית Welldon.

 

מה בודקים כשקונים בוסטר?

 • בטיחות- וודאי שהבוסטר מחזיק בתו תקן אירופאי או אמריקאי ושהוא מאושר על ידי מכון התקנים הישראלי.
 • קיבוע- כדאי לבחור במושב עם כמה שיותר נקודות חיבור לרכב.
 • חגורות- נקודת ההתחלה של רצועות הכתפיים של הבוסטר צריכה להיות בגובה הכתפיים או מעט מתחת להן.
 • תאריך תפוגה- יש לשים לב כי תאריך התפוגה של הבוסטר לא עבר, ואם ברצוננו להשתמש בו תקופה ארוכה, לוודא שאנחנו קונים בוסטר עם תאריך ייצור כמה שיותר מאוחר.
 • נוחות- כמו בכל כסא בטיחות אחר, גם כאן חשוב שלך ולילדך יהיה נוח- שהמושב יהיה מרווח ומרופד ושאת תוכלי לתפעל בקלות את הכסא ולהסיר את הריפוד לניקוי במקרה ויש צורך. 

 

נסיעה בטוחה,

צוות מאמא גורו

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)