סל הקניות שלי
X-
נדנדות וטרמפולינות לתינוקות

כל מה שכדאי לדעת על טרמפולינה לתינוקות

אם אתן אמהות לתינוק קטן בוודאי התחלתן להתעניין בעולם הנדנדות והטרמפולינות. כל מה שכדאי לדעת לפני הרכישה
כל מה שכדאי לדעת על טרמפולינה לתינוקות

טרמפולינה או נדנדת תינוקות היא מוצר קבוע כמעט בכל בית עם תינוק קטן. הטרמפולינה היא מושב תינוק שלו כמה מצבי הושבה - שכיבה, חצי שכיבה, וישיבה. הטרמפולינות מגיעות בדרך כלל עם מנגנון הנעה או רטט שמרגיע את התינוק ומספק לו עניין. בנוסף, טרמפולינות מגיעות עם משחקי גירוי או שיש אפשרות לחבר אליהם קשת משחק.

 

לאיזה תינוקות היא מתאימה?

הטרמפולינה מתאימה לכל התינוקות מגיל 3 חודשים ועד גיל שנה, יש טרמפולינות שמתאימות לתינוקות מגיל שנה עד שנתיים.

למרות שבאופן עקרוני הטרמפולינה מתאימה גם לתינוקות מגיל לידה, מומלץ לא להשכיב תינוקות בני יום בטרמפולינה משום שתנוחות הטרמפולינה עלולות ליצור עומס על גבו העדין של התינוק שטרם למד להיכנס לתנוחות אלה באופן אקטיבי.

עד גיל 3 חודשים, תינוקות זקוקים למצע רך וגמיש כדי שיוכלו להישאר בתנוחת ערסול שהיא נעימה ומרגיעה במיוחד. אם בכל זאת אתם זקוקים לכמה דקות פנויות ורוצים להניח את התינוק במקום בטוח, אפשר להצטייד בערסל לתינוק, שהוא רך ומעניק לתינוק את תנוחת הערסול האהובה עליו, או להניח בטרמפולינה ללא יותר מ-20 דקות רצופות. הטרמפולינה שימושית במיוחד גם אצל תינוקות שסובלים מפליטות מרובות או ריפלוקס מכיוון שמאפשרת להורים לשחרר את הידיים ולהניח את התינוק לאחר האוכל כדי להקל על תהליך העיכול.

 

 

 

כללי הבטיחות לטרמפולינה

הקפידו לוודא שהטרמפולינה יציבה, לא מתנדנדת ולא עלולה ליפול. מומלץ להניח אותה על הריצפה כשהיא פונה למזרון הפעילות או משטח רך שיבלום נפילות. תינוקות בני חצי שנה ומעלה יכולים להיות פעלתנים וקופצניים גם כשהם קשורים בטרמפולינה ואם היא אינה יציבה היא עלולה ליפול עם התינוק. בנוסף אין להשאיר תינוק לא קשור בטרמפולינה ללא השגחה, אם אתם מבקשים להניח את התינוק בטרמפולינה מטעמי בטיחות כדי להתפנות לעניין דחוף וודאו שהוא קשור כהלכה, שהוא רגוע ולא נע בחוזקה בכיסא ושהוא נמצא בסביבה מאובטחת ולא נגיש לחפצים או סיטואציות לא בטיחותיות.

 

איך הטרמפולינה תורמת להתפתחות?

הטרמפולינה מרגיעה ומאפשרת מנוחה ואפילו שנת צהריים או בוקר לתינוק. תינוקות הסובלים מגזים עשויים להירגע בעזרת הרטט והתנועתיות של הטרמפולינה. היא מאפשרת לתינוק מבט רחב על הסביבה ואפשרות לחקור ולגלות את המרחב. בגילאי 4-6 חודשים תגלו שמאוד נוח להאכיל את התינוק על הטרמפולינה, לפני שהוא יכול לשבת על כיסא האוכל. בנוסף טרמפולינה יכולה לשמש לנמנום ואפילו למשחק וחקירה של צעצועי ההתפתחות המשולבים בה.

 

מתי הטרמפולינה כבר לא מתאימה?

טרמפולינה מתאימה כאמור לתינוקות עד גיל שנה או לפי משקל הכתוב על גבי המוצר. כמובן, אין להושיב תינוקות על טרמפולינה שאינה מתאימה להם. אבל אם תנוחת השכיבה והנדנוד מרגיעים ונעימים לתינוק תוכלו להצטייד בנדנדה לפעוטות שמתאימה גם לתינוקות שכבר יושבים.

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)