סל הקניות שלי
X-

פעילויות לכל גיל

בחופשים, שבתות וחגים וגם סתם כך, באחר הצהריים נעים כיף לצאת עם הילדים לטיולים ואטרקציות. איך נדע מה מתאים לכל גיל? אלה ההמלצות שלנו
פעילויות לכל גיל

מעבר למשחקים והפעלות ביתיות, אין כמו טיול משפחתי בחיק הטבע, חוויה משותפת שאפשר ללכת אליה ביחד ולצבור עוד זיכרון משפחתי מתוק. בין אם זה בחופשים, שבתות או סתם כשרוצים לצאת מהשגרה, כמעט כל משפחה יוצאת לטיולים, הצגות ומופעים לילדים. אבל מה מתאים לכל גיל?

 

מלידה עד גיל שנה

בשנה הראשונה התינוק מתפתח בקצב שיא, הוא מתחזק, גדל, כל מערכות הגוף מתפתחות וחשוב מאוד לחשוף אותו למקומות שונים ולחוויות בהתאם לגילו. בגילאי הלידה עד גיל 3 חודשים התינוק ייהנה מאוד מפעילויות בשיתוף אמא כמו שחיית תינוקות, יוגה לתינוקות ועיסוי. בתקופה זו רוב האימהות בחופשת לידה ופעילויות אלה מהנות גם עבור האם הטרייה. כמובן, בגילאים אלה גם טיול לפארק, ישיבה על שמיכה בדשא וטיול בעגלה בשכונה מהנים וחושפים את התינוק למקומות שונים, קולות ונופים. מגיל חצי שנה ומעלה אפשר לחשוף את התינוק  לבעלי חיים בפינת החי, ללטף ארנבונים וחיות עדינות ולהכיר סוגי פרווה שונים גם משחק בג'ימבורי או בתינוקייה הוא גם הזדמנות להיחשף לצעצועים נוספים שלא תמיד יש בבית, להכיר מקומות חדשים ואפילו לפגוש בתינוקות אחרים (למרות שאין אינטראקציה חברתית משמעותית בגילאים אלה).

 

מגיל שנה עד שלוש

מגיל שנה ועד 3 התינוק עושה את המעבר לשלב הפעוטות. בשלב זה ההתפתחות הפיזית מאטה וההתפחות הקוגנטיבית מואצת - דיבור, התפתחות חברתית, רכישת מיומנויות ועצמאות, הפעוט הופך לילד. בשלב הזה הפעוט יפתח גם טעם אישי ורצוי להתחשב בבחירה שלו. החל מגיל שנה התינוק מגלה יותר עניין בהצגות אבל חשוב להתאים את ההצגה לגיל הפעוט. עלילה מורכבת מדי או הצגות ארוכות יתאימו לפעוטות גדולים יותר, בגילאי השנה- שנה וחצי ייהנו הפעוטות מתיאטרון בובות מותאם לגילם. זה הזמן לעשות מנוי לגן החיות או הספארי, בגיל זה הפעוט רוכש את אוצר המילים שלו ומתעניין בעולם שסביבו, הכירו לו שמות של חיות אקזוטיות, למדו על סוגי צמחים שונים וצאו לחיק הטבע. אגב פעוטות בני שנתיים ומעלה ייהנו מאוד גם מפעילויות שאנחנו חושבים שהם יומיומיות כמו נסיעה ברכבת או באוטובוס.

 

מגיל שלוש עד חמש

מגיל 3 הפעוט כבר רשמית מוגדר ילד. לרוב בשלב הזה אוצר המילים עשיר למדי והוא יכול להסביר את עצמו, להבין ולהפנים מידע חדש. הוא עצמאי יותר ויותר ויש לו טעם אישי וההעדפות. בגילאי 3 ומעלה הילד יכול להיות מרוכז, מרותק וליהנות מהצגות ילדים באורך מלא, סרטי קולנוע מותאמים לגילו, כמובן טיולים בחיק הטבע הם תמיד מהנים ובגיל זה אפשר לעשות טיולים פעילים יותר כמו קטיף פירות, טיולים שמשלבים אטרקציות כמו פארק משחקים, ביקור במוזיאון בתערוכה המותאמת לילדים ועוד.

באופן כללי חשוב לקחת בחשבון שבטיולים הם הילדים הם קובעים את הקצב, לילדים קצב הסתגלות שונה ממבוגרים ולכל ילד יש העדפות ותחביבים משלו. בגילאים צעירים יותר חשוב לחשוף אותם לאתרים שונים, אטרקציות ומקומות אולם מרגע שהילדה או הילד בשלים להביע את עצמם הקשיבו להם ובחרו פעילויות משפחתיות ביחד.

עוד כדאי לזכור שאם יש כמה ילדים בגילאים שונים במשפחה בחרו בטיולים שיתאימו לטווח גילאים רחב כמו טיול לספארי או לגן חיות, טיולים בחיק הטבע ופיקניקים, סיורים במוזיאונים וכדומה.

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)