סל הקניות שלי
X-
כמו גדולים

צעצועים לפעוטות במשחקי תפקידים

פעוטות לקראת גיל שנתיים וחצי ייהנו ממשחקי כאילו, הצגות וחיקוי דמויות מחיי היומיום שלהם. אילו צעצועים יתאימו לשלב ומדוע מומלץ במיוחד לעודד משחקי תפקידים?
צעצועים לפעוטות במשחקי תפקידים

לקראת גיל שנתיים וחצי פעוטות מתחילים לשים לב יותר לסביבה שלהם - לאנשים, לדמויות, למערך התפקידים החברתי. הם נחשפים בגן, בתוכניות הטלוויזיה ובמפגשים חברתיים לדמויות שונות, מגלים תפקידים ומקצועות ונמשכים לתחומים שונים.

בגיל זה משחק תפקידים ומשחקים בכאילו תורמים במיוחד לפיתוח הדמיון והיצירתיות. באמצעות המשחק ילדים משפרים את האינטראקציה החברתית שלהם, הם מבינים את ההבדל בין המציאות והזהות האישית שלהם ובין היכולת להיות לכמה רגעים מישהו אחר. בגילאי שנתיים-שלוש האגוצנטריות המיוחסת לתינוקות ופעוטות קטנים יותר מתחילה לחלוף והפעוט מסוגל לחוש הזדהות עם אחרים.

 

בעזרת משחקי התפקידים הילד יכול להבין מחשבות, לרכוש מיומנויות ולהכיר סגנונות חיים שהוא לא חווה בחיי היום יום.

בעזרת חיקוי הילד מבין טוב יותר את תפקידם של דמויות סמכותיות בחייו - אמא ואבא, גננת, רופאה וכמובן את מערך הסמכויות בחברה - שוטר, יחסי שכר ועונש ועוד.

 

 

כדי לעודד את ההנאה והלמידה במשחקי תפקידים רצוי להכיר לפעוט צעצועים שתומכים בצורת המשחק הזאת. איזה צעצועים תמצאו באתרי הקניות ובחנויות המשחקים?

 

מטבח\כלי מטבח
ילדים רבים אוהבים לבשל בכאילו וליהנות מתהליך אוכל. משחק במסעדה ביחד עם כלי הגשה ואוכל מפלסטיק, מטבח לילדים, צעצועים כמו כיריים ואפילו מנגל. עודדו את הילדים להכין ארוחת ערב לאמא ואבא או לאחים, ואפילו אפשר לגייס בובות לעמדת הטעימות.

 

כלי עבודה וסדנאות
שולחן עבודה, סדנת נגר או כלי עבודה של חשמלאים. ילדים אוהבים לחקות את הוריהם המתקנים דברים בבית. באמצעות כלי עבודה אפשר ללמד את הפעוט גם את כללי הזהירות, איך ניגשים לתיקון, במה מותר ובמה אסור לגעת.

 

טיפול בתינוק
לקראת הולדת אח קטן או סתם כאמצעי לפתח בפעוט תחושת אחריות ודאגה לחלש ממנו, משחק בטיפול בתינוק הוא אידיאלי. מה אפשר לעשות? להסיע בובת תינוק בעגלה, לשחק באמבטיה לתינוק, האכלה מבקבוק צעצוע, להרדים ועוד.

 

חנות
מוכר בחנות הוא משחק נפלא שעוזר לפעוטות להבין מושגים מעולם הצרכנות, רכישה, ואפילו התנהלות עם כסף. צעצועים תומכים יכולים להיות קופה רושמת, דוכן למכירה כמו בחנות, משחק צעצוע כמו אצל הירקן. בעזרת המשחק אפשר ללמד את הפעוט מושגים כמו החזרת עודף, סחר חליפין - לתת משהו תמורת משהו אחר ועוד.

 

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)