סל הקניות שלי
X-
עריסות ומיטות

לכל גיל יש מיטה משלו

ילדים גדלים ומשתנים כל כך מהר ולא רק הבגדים נעשים קטנים עליהם, אלא גם המיטה. אז איזה מיטה תתאים לכל גיל מרגע שחזרתם עם הבייבי שלכם הביתה?
לכל גיל יש מיטה משלו

תשעה חודשי הריון עומדים להסתיים ובקרוב תזכו לחבק את התינוק או התינוקת היקרים שלכם. כמו כל זוג הורים גם אתם מתעניינים עכשיו בציוד ההכרחי לגידול תינוק שמח ומאושר. לצד מושב הבטיחות לרכב, שידת ההחתלה והעגלה התינוק זקוק למיטה. המבחר בשוק גדול ואם אתם מתבלבלים אתם לא לבד. המדריך המלא לסוגי המיטות לתינוקות פעוטות וילדים יעזור לכם להחליט מגיל לידה ועד לבר או בת המצווה.

 

עריסת תינוק

העריסה היא מיטת תינוק קטנה עם גלגלים. בחודשים הראשונים לחייו התינוק ישן הרבה לאורך כל שעות היום ונוח יותר להשכיב אותו לישון לצידכם בעריסה שאפשר לנייד מחדר לחדר. העריסה גם קטנה ומספקת לתינוק תחושה שהוא מוגן ועטוף.

את העריסה אפשר לרכוש או להשכיר לתקופה של שלושה עד חמישה חודשים. בנוסף יש לרכוש מזרון לעריסה, וכמובן 3 סטים של סדינים לעריסה ומגן ראש.

 

מיטת תינוק

מיטת התינוק היא המיטה שתרכשו עוד לפני הלידה, היא יכולה לשמש את התינוק מגיל לידה, לעיתים עד גיל שנתיים ואפילו יותר. בשונה מעריסה, מיטת התינוק פחות ניידת, והיא גדולה יותר מעריסה. רוב המיטות יכולות לשאת תינוקות ופעוטות עד גיל 3. מומלץ להחליף את המיטה אם היא קטנה מדי לגופו של התינוק, אם התינוק יכול לצאת ממנה בעצמו או לקראת תקופת הגמילה מחיתולים, כדי שיוכל לצאת מהמיטה אם יזדקק לשירותים. אם לקראת הולדת אח חדש לתינוק אתם רוצים להעביר אותו למיטה חדשה, מומלץ לעשות את המעבר שלושה חודשים לפני הלידה.

 

מיטה צמודה למיטת ההורים

 

בשנים האחרונות נפוצה הגישה של לינה משותפת עם תינוקות לאורך תקופה ארוכה. הלינה המשותפת נוחה יותר לנשים מיניקות שלא צריכות לקום באמצע הלילה.

היא מעניקה לתינוק ביטחון ותחושה שהוא מוגן. לישון עם התינוק באותה מיטה עלול להיות מסוכן והפיתרון הוא עריסה שמתחברת למיטה. יש מספר מותגים מהם ניתן לרכוש ואף להשכיר את העריסה הזאת והיא מתאימה לתינוקות מגיל לידה ועד גיל חצי שנה. לצד העריסה המתחברת תוכלו למצוא גם דגמים של מיטות תינוק עם דופן יורדת שאפשר להצמיד למיטת ההורים, רק חשוב לוודא כי אין שום רווח בין מיטת התינוק למיטת ההורים ואין סכנת נפילה.

 

  

לול\עגלול

הורים רבים מתבלבלים לחשוב שהלול הוא מיטת התינוק. אך למעשה לול הוא שילוב בין עריסה למיטת תינוק. הוא גדול יותר מעריסה ומתאים גם לתינוקות עד גיל שנתיים, אבל נייד וקומפקטי יותר ממיטת תינוק, יש אפילו לולים מתקפלים / לולי קמפינג. הלול יעיל לשנת צהריים או אפילו לשעת משחק בסביבה בטוחה יותר. עגלול הוא שילוב של עגלה ולול ואיתו אפשר גם לצאת לטיולים, להורים לתאומים הוא יכול להיות שימושי במיוחד מפני שמאפשר לטייל עם שניהם בנוחות רבה.אם אתם מרבים לצאת לטיולים בחיק הטבע הלול המתקפל / לול הקמפינג הוא פיתרון מצוין להלנת התינוק בתנאי שטח.

 

מיטת מעבר

מיטת המעבר מתאימה לילדים מגילאי שנתיים חצי עד גיל 6 ולפעמים אפילו יותר (תלוי עד כמה הילד גדול וגבוה), היא גדולה יותר ממיטת תינוק אך קטנה יותר ממיטת ילדים ונוער. מיטת המעבר מאפשרת לתינוק עצמאות גדולה יותר משום שהוא יכול לצאת ולהיכנס למיטה בעצמו. היא מתאימה רק לשנים ספורות, ולקראת גיל  7 ולפעמים לפני, תצטרכו להעביר את הילדים למיטת נוער. עבור פעוטות תקופת ההסתגלות למיטת מעבר עשויה להיות קצרה יותר בהשוואה להסתגלות למיטת נוער. עם זאת, אם החדר גדול ומאפשר זאת או שתקציבכם מוגבל, ניתן לוותר על מיטת המעבר ולרכוש מיטת נוער / מיטת ילדים מיד במעבר ממיטת תינוק בסביבות גיל שנתיים.

 

מיטת ילדים / מיטת נוער

מיטת ילדים כבר מיטה שיכולה לשמש את הילד או הילדה עד גיל ההתבגרות לפחות. היא גדולה יותר ומתאימה לשנים ארוכות יותר. מקובל להעביר ילדים למיטת נוער לקראת העלייה לכיתה א', אז בדרך כלל גם מיטת המעבר נעשית קטנה יותר. מיטות ילדים ונוער יגיעו לרוב ללא קרש בטיחות, אם כי ניתן לרכוש אותו בנפרד.

בהרבה מיטות ילדים מצורפת למיטה גם "מיטת חבר" המאפשרת לפתוח את המיטה לאדם נוסף או, כפי ששמה מרמז, לחברים שמגיעים לישון אצל ילדיכם (אם כי הורים רבים מעידים שהיא משמשת בעיקר אותם בתקופות להם הילד זקוק לנוכחותם בחדר כמו מחלה למשל).

שימו לב להצטייד גם בשעוונית למזרון, בעיקר בתקופת הגמילה מחיתולים בלילה.

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)