סל הקניות שלי
X-
אקססוריז לדרך

לעבור בשלום נסיעה עם התינוק

אין כמו תינוק שישן לאורך כל הנסיעה, אבל לא תמיד זה המצב, הנה כמה דברים שיעזרו לך לעבור איתו נסיעה חלקה
לעבור בשלום נסיעה עם התינוק

 השילוב של תינוק ומכונית משפחתית עשוי להפוך לסיפור אהבה מבלי שבכלל עשית משהו מיוחד. יש תינוקות שעם תנועת הנסיעה המונוטונית מתערסלים בכיף, מרפים את השרירים ונרדמים בצ'יק, מה שאומר מבחינתך נסיעה שלווה ובטוחה. לפעמים זה עובד כל כך טוב עד שבמקרה בו הוא מתקשה להירדם בבית שווה אפילו לקחת אותו לנסיעת לילה קצרה. אלא  שקיים לצערנו גם המצב ההפוך, בו התינוק חש שלא בנוח באוטו ומגיב בהתאם, מה שעלול להפוך כל נסיעה לסיוט, בפרט כשמדובר בנסיעה ממושכת.    

קל להבין את הקושי האובייקטיבי של תינוק ער בנסיעה: החגורה צמודה ומגבילה את התנועה, הניסיונות להתגבר על הקשירה ולשלוח ידיים אל החפץ האובייקט שמשך את שתומת ליבם עולים באי נוחות ובתסכול והשהייה בכיסא הבטיחות הופכת לחוויה משעממת. מה בכל זאת אפשר לעשות כדי להשיג רגיעה בגזרה האחורית של המכונית? הנה כמה טיפים ששווה לך לאמץ.

סנכרון הנסיעה עם שעות השינה 

גם אם ההירדמות במכונית לא קוראת מאליה כבמטה קסם. תזמון עם השעות בהן הוא רגיל לישון תעזור מאד לגרום לו להירדם בכל זאת. זה נכון במיוחד לנסיעות ארוכות של סוף השבוע ששווה לעיתים לדחות לשעות החשיכה (או אפילו לפנות בוקר אם יורדים לאילת)  אבל נכון גם לנסיעה עירונית של 40 דקות, השתדלי להתאים את הסידורים שלך לשעה הקבועה בה הוא ישן. ואם, למרות כל המאמצים ותמרונים, יוצא שהתינוק ערני בזמן הנסיעה, יש לא מעט דברים שיעזרו לך להעביר איתו את הנסיעה בנעימים.

גירויים פיזיים  

עקרון חשוב אחד הוא לאפשר לתינוק מגע עם גירויים מעניינים למרות שהוא מוגבל בתנועה. דרך קלה לעשות זאת היא באמצעות בובת פעילות המתאימה להרכבה במכונית. את לא חייבת לקנות מובייל קבוע ברכב. מומלץ להשתמש במובייל או צעצוע עם חלקים ניידים שניתן לחבר במספר מקומות.

 חלוקת תפקידים

בהנחה ושני ההורים ברכב, החליטו על אחד שיתרכז רק במה שצריך התינוק, כדי שהשני יוכל להתרכז אך ורק בנהיגה, גם אם זה כרוך בפרידה קלה ובמעבר למושב האחורי. יש בכך חשיבות כפולה: קודם כל, מניעת הסחת הדעת מהנהג הופכת את הנסיעה לבטוחה הרבה יותר. שנית, אם ההורה האחראי יהיה צמוד עם בקבוק  למקרה של רעב ועם בגדים וחיתולים למקרה שצריך לעצור להחלפה (לא מחתלים תוך כדי נסיעה!) ניתן יהיה לזהות מהר יותר עניינים וכך לעצור בכיות כבר בראשיתן. כדי למנוע מצב שצריך לעצור את הרכב כי שכחנו משהו שבדיוק צריך, דאגו מראש שיהיו בהישג יד גם מגבונים, חולצה חמה, או שמיכה וכל מה שעשוי להיות נחוץ ברגעים קשים.

 

האמצעי הבסיסי ביותר להרגעת התינוק בנסיעה הוא פשוט מוזיקה טובה. זו יכולה להיות המוזיקה שאת אוהבת לשמוע ממילא, אם היא לא רועשת מדי והרמונית במידה, אבל מומלץ להצטייד גם בתקליטור עם שירים מוכרים, בהם המילים והביצוע פונים לקטנטנים. גם דרך נהדרת לווסת ולהרגיע וגם הזדמנות לעבוד על רכישת מילים ראשונות, ובשלב מאוחר יותר יהפכו לדקלומים קבועים שאפשר לשיר ביחד איתו.  

ואחרי ששיחקנו, אכלנו ושרנו (ועל הדרך דאגנו שהטמפרטורה באוטו מתאימה) , אפשר לחשוב שוב על ניסיון הרדמה. זמן טוב להביא להניח בחיקו של התינוק  בובת מעבר רכה ונעימה (שיכולה להיות גם מנגנת בעצמה) שתשמש כחפץ מעבר וכחבר טוב. אם הכול עבד כשורה ,הוא סוף סוף ירדם, וגם את תוכלי סוף סוף להניח את הראש.

צוות מאמא גורו
רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)