סל הקניות שלי
X-
מכוניות צעצוע

למה כדאי לתת לילדים לשחק במכוניות?

תינוקות ופעוטות נהנים לשחק במכוניות שונות ואפילו לנסוע ולנהוג במכוניות זעירות, וכן, יש בנות שנהנות ממשחקי מכוניות. אבל לא רק הנאה סופגים ממשחקי מכוניות, יש גם לא מעט יתרונות חינוכיים שכדאי להכיר
למה כדאי לתת לילדים לשחק במכוניות?

כמעט לכל תינוק תהיה לפחות מכונית אחת שהוא אוהב ונהנה לשחק איתה. משחקים כמו כבאית יופיטר, מכונית על שלט ואפילו מכוניות זעירות שאפשר ממש לנהוג בהן אהובים מאוד על ילדים ותינוקות. אגב, לא רק בנים אוהבים משחקי מכוניות, גם בנות ייהנו מהן ולמען האמת אחרי שתקראו אלו יתרונות שיש במשחק מכוניות תשמחו להעניק לילדיכם, גם בנים וגם בנות שעות הנאה ומשחק עם צעצועי מכוניות.

 

במשחק עם מכוניות הפעוט מתרגל את קשר העין יד, מחזק את המוטוריקה העדינה והגסה ואת העבודה באמצעות הידיים.

ע"י הסעת המכונית, תפעול מכוניות כמו לחיצה על כפתורים או הזזה באמצעות שלט ואפילו תיקון המכונית במקרה הצורך. עודדו את הפעוט לחקור את מנגנון הפעולה של מכוניות שונות וחשפו אותו לסוגים שונים של מכוניות: מכוניות על שלט לצד מכוניות שצריך להסיע לבד, משאיות או מערבלי בטון שאפשר לסובב ולתפעל באמצעות משחק.

 

יתרון נוסף שיש במשחקי מכוניות הוא הפנמה של תהליכי סיבה ותוצאה: אם המכונית נתקעת בקיר היא נופלת ונעצרת, אם אני אלחץ על הכפתור הזה היא תיסע לאחור וכן הלאה. הפנמת התהליכים האלה חשובה לפיתוח הקוגניציה ועם הזמן רמת התחכום במשחק עולה. מכוניות ומשחקים שיתאימו: מוסך, מסלול מכוניות, מכוניות ממונעות ועוד.

 

עודדו את הפעוט להכיר מושגים שונים ולהפנים אותם באמצעות משחק עם מכונית: מהר לעומת לאט, לנסוע או לעצור, כיוונים כמו למעלה ולמטה (בהמשך אפשר ללמד גם ימינה או שמאלה).

 

באמצעות המשחק עם מכוניות אפשר לחשוף את הפעוט לאוצר מילים רחב יותר, להכיר את שמות חלקי המכונית וסוגים שונים של מכוניות: משאית, מערבל בטון, ג'יפ, טרקטור, כבאית או ניידת משטרה. לכל סוג של מכונית יש תפקיד, עודדו את הפעוט להכיר את שמות המכוניות השונות והכירו לו את התפקידים שלהם. בגיל מאוחר יותר הפעוט ישלב דמיון ויצירתיות במשחק, הוא יכול להשתמש במשחק תפקידים ולשלב אותה במשחקים שהוא ממציא בעצמו.

 

במישור המוטורי משחק עם מכוניות מחזק את העבודה עם ידיים. בהתחלה מוטוריקה עדינה וגסה ובשלבים מאוחרים יותר  משפרת את טכניקת מחשק בשתי ידיים ומחזקת את השרירים ואת הקואורדינציה כשבאמצעות המשחק הפעוט מטפס או מתגבר על מכשולים בחדר.

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)