סל הקניות שלי
X-
יצירה ומשחקי קופסה לילדים

מוטוריקה, יצירתיות וחשיבה

התינוק שלך קצת גדל וזה הזמן לצעצועים מורכבים יותר, שיעזרו לפתח כישורים מוטוריים, יצירתיות וחשיבה לוגית. פה תוכלי למצוא מבחר משחקים, המתאימים למגוון גילאים. בנוסף, בכתבה הבאה ריכזנו המלצות למתנות וצעצועים ליום הולדת שנה.
מוטוריקה, יצירתיות וחשיבה

הזמן טס, עברה כבר שנה והקטן חוגג יום הולדת. את מארגנת מסיבה מושקעת, מזמינה את כל החברים, ואז מגיעה השאלה: "מה לקנות מתנה?" כדי לעזור לך לעשות סדר, הכנו רשימה של מתנות המתאימות לתינוקות בגיל שנה. צעצועים שילכו אתו וגם יסייעו להתפתחות.

 

 

בכל בחירת צעצועים לילדים, הבטיחות חשובה במיוחד.

הקפידי לבחור צעצועים שאינם חדים או שבירים ואינם מכילים חלקים שהילד יכול לבלוע או להיפצע מהם.

צעצועים מעודדי זחילה או הליכה

בגיל שנה ילדך יושב לבד, כנראה שהוא זוחל, ויכול להיות שכבר מתנסה בהליכה. כדי לעודד התפתחות של פעולות אלו, כדאי לבחור בצעצועים זזים, שניתן למשוך באמצעותם את תשומת ליבו של הפעוט ולעודד את לנוע בעקבותיו.

לעידוד זחילה נסי צעצועים כמו הדובי הזוחל, שניתן למשוך על הרצפה, והתנועה שהוא יוצר מעודדת את התינוק לעקוב אחריו. כדי לעודד הליכה, מומלץ לנסות בימבות או הליכונים .צעצועים אלו נותנים לפעוט את היכולת ללכת תוך שהוא נשען על משהו יציב וכך מפתח ביטחון. הליכון צעד ראשון של ויטק למשל קיבל מאמהות המועדון דירוג 10.

 

צעצועים לפיתוח יכולות מוטוריות

בסביבות גיל שנה כדאי לעודד פיתוח של יכולות מוטוריקה עדינה. משחקים הכוללים השחלת טבעות על עמוד. משחקים כאלו מעודדים ראשית התפתחות מוטורית , ובהמשך גם חשיבה לוגית והיגיון, כשהם לומדים להשחיל את הטבעות על העמוד בסדר הנכון. משחקים נוספים שמעודדים מוטוריקה עדינה יכולים להיות לוח צורות מחולק, משחקי התאמת צורות ומשחקי מדבקות.

 

צעצועים לפיתוח יכולות קוגניטיביות

אולי זה נשמע לך מעט מוקדם לגיל שנה, אבל למעשה כבר ניתן לשלב משחקים שמסבירים עיקרון סיבה תוצאה, מלמדים מילים או מספרים ומקדמים הבנה לוגית של העולם, למשל שולחנות פעילות.

חלק חשוב נוסף בהתפתחות קוגנטיבית ושכלית של הילד הוא הצד היצירתי. דרך טובה לפיתוח יצירה ודימיון היא לתת לפעוטות צבעי משחק, איתם יוכלו לצייר לקשקש ולהביע כך את עצמם. כמובן שלך חשוב גם שהצבע יישאר על הנייר ולא על הבגדים או הקירות, ולשם  כך מומלץ להשתמש  בצבעי ביצה לתינוקות או צבעי ידיים רחיצים שניתן לנקות בקלות. אם בכל אופן את מעדיפה להתרחק מהצבעים, אולי יתאים לך לוח מגנטי עם עט מגנטי מיוחד שיחסוך את הדאגה לקירות ולבגדים.

 

צעצועים לחצר ולגינה

התפתחות קוגניטיבית ומוטוריות חשובות מאין כמותן, אך חשוב שלא נזניח גם את ההתפתחות הפיזית של הפעוט.
אנחנו במאמא גורו מציעות להרבות במשחקים בחוץ עם הפעוט ככל האפשר. משחקים בחוץ מספקים התעמלות נחוצה, אבל מעודדים גם התפתחות שיווי משקל ואיזון, ובהמשך גם כישורים חברתיים.

נסי למשל לבלות זמן עם תינוקך בערסל או בבריכה המשפחתית צעצועים כאלו יאפשר לך ליהנות מהשהייה בחוץ עם תינוקך ולפתח את הקשר עמו, תוך פיתוח יכולותיו האחרות. 

 

הדבר החשוב ביותר בבחירת המתנה או הצעצוע לפעוט היא התאמתו לשלב ההתפתחותי ולגיל הילד. כמובן שזה משתנה מילד לילד, ואת מכירה את ילדך ויכולותיו בצורה המיטבית. לכן, לא תמיד חייבים להקשיב לגיל המיועד של המשחק, הכי הרבה הוא יחכה לנו עוד כמה חודשים.

 

משחק נעים,

צוות מאמא גורו

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)