סל הקניות שלי
X-
משטחי פעילות

כל מה שחשוב לדעת על משטחי פעילות

הם מחדדים את החושים, מעודדים התפתחות תינוקות, הם צבעוניים ויפים ואתם ללא ספק תרצו לפחות משטח פעילות אחד בבית עבור התינוקות שלכם. כך תבחרו את מה שהכי מתאים לכם
כל מה שחשוב לדעת על משטחי פעילות

משטח פעילות או "אוניברסיטה", הפכו כבר מזמן למוצר חובה בכל בית עם תינוק. המזרונים הרכים, הצבעוניים והנעימים משמשים גם כמשטח למשחק ופנאי וגם ככלי חשוב ללמידה, לגירויים ולהפעלה של התינוקת או התינוק.

משטחי הפעילות הם מזרונים גדולים, צבעוניים, המגיעים לעיתים קרובות עם קשתות לחיבור צעצועי התפתחות, במשוכללים יותר תוכלו למצוא גם כפתורים משמיעי קולות ואורות לגירוי נוסף של התינוקות. על המשטח התינוק נחשף לצבעים, משחקים שונים, גירויים. בד המזרון מסייע לתינוקות לשפר את המוטוריקה. הוא יכול לסייע לתינוקות להתהפך, להיעמד על 6 לקראת זחילה ואפילו לעמוד. מומלץ להצטייד במשטח פעילות נוסף שישמש אתכם לטיולים, אז במיוחד תרצו להעניק לתינוק סביבה רכה ונעימה יותר למשחק.

 

 איך בוחרים משטח פעילות?

 

  • גודל המשטח - בחרו משטח שמצד אחד יתאים לאזור שבו הוא מונח, ומצד שני לתינוק יהיה בו די מרחב לנוע, להתהפך ואפילו לזחול בחופשיות.

  • עובי - אם המשטח מונח על הריצפה, על שטיח או בשטח רצוי לבחור משטח עבה יחסית. בנוסף משטח עבה יציב יותר ומאפשר לתינוקות גדולים יותר להיעזר בו כדי להתיישב ואפילו לעמוד.

  • ניקיון - משטח הפעילות מתלכלך, באופן טבעי, לעיתים קרובות. ודאו שהוא קל לניקוי או כביסה. אין דבר יותר מעייף מלהיאבק במזרון בניסיון להלביש עליו את בד הריפוד חזרה.

  • בחרו במשטח קשה - משטח רך מדי לא יעניק את ההתנגדות הנחוצה לתינוק לצורך התרוממות לזחילה או התהפכות. רצוי לבחור במשטח קשה יחסית שיוכל לשאת את ההתנגדות של גוף התינוק ולסייע לו. 

 

 איך המשטח מפתח את התינוק שלנו?

 

משטח הפעילות הוא מרכז הגירויים לתינוק, עליו הוא מחדד את חושיו, מכיר מרקמים חדשים ולומד להפעיל את גופו. איך נוודא שהמשטח משרת אותו באופן הכי טוב?


הימנעו מגירוי יתר
- משטחי הפעילות לרוב יהיו צבעוניים ומלאי ציורים מקסימים. עבור תינוקות קטנטנים, בחודשים הראשונים, הצבעוניות ומרקם הבד מספיקים וצעצועים נוספים יגרמו לגירוי יתר ובלבול. רק כאשר התינוקות מגישים ידיים לחפצים וצעצועים ומבקשים לחקור אותם שלבו אותם בפעילות המשטח. לחילופין ניתן להצטייד במשטח פעילות בצבע אחיד וללא הדפסים.

 

שימוש בצלילים ואורות - צעצועי התפתחות שמפיקים צלילים ואורות הפכו להיות נפוצים במשטחי הפעילות החדשים. התינוקות שנמשכים לגירוי החזק של הקול והאור יעשו מאמץ גדול יותר כדי להתהפך וגם ישהו זמן ארוך יותר על הבטן, מרותקים למשחק.

 

חשיפה למרקמים - צעצועי ההתפתחות שבדרך כלל מגיעים עם משטח הפעילות יהיו עשויים מבדים ומרקמים שונים ורצוי להקפיד ולוודא שהם אכן מגוונים. בשנה הראשונה לחייו התינוק חוקר את הסביבה בעזרת הפה וחשיפה לכמה שיותר מרקמים תורמת להתפתחותו.

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)