סל הקניות שלי
X-
טיולונים

מתי כדאי לעבור מאמבטיה לטיולון?

הילד כבר בן כמה חודשים, ויש לך טיולון שיכול להתאים לו, אבל איך תהיי בטוחה שהגיע הזמן לעשות את המעבר?
מתי כדאי לעבור מאמבטיה לטיולון?

נכון. שמעת את המשפט הזה כבר לפחות 450 פעמים, אבל גם בשאלה מתי ניתן להעביר את הילד מאמבטיה לטיולון, התשובה הרחבה יותר היא- "זה אינדיבידואלי ותלוי בהתפתחות הילד".

התשובה הספציפית יותר היא שכדאי לא להעמיס על גב התינוק לפני שהוא מוכן לכך; לכן מומלץ להימנע מהושבתו לפני שהוא מסוגל לשבת בעצמו, ובכל מקרה, לא לפני גיל 3 חודשים.

 

 

חשוב לא להעביר את תינוקך לטיולון במצב ישיבה לפני שהוא מסוגל לכך פיזית. עשי שימוש במצבי הביניים של משענת הגב של הטיולון.

בשוק קיימים לא מעט טיולונים המתאימים כבר מגיל לידה, הודות לזווית השכיבה המלאה של הטיולון (ראי למשל את טיולון B-motion מבית Britax או את טיולון Echo מבית Chicco).

 

עם זאת, ההמלצה היא כן להתחיל עם מרכב אמבטיה, על מנת לתת לתינוקך את הסביבה הבטוחה והנעימה ביותר בחודשי חייו הראשונים.

האמבטיה מאפשרת לתינוקך לשכב בזווית של 180 מעלות, במיוחד על הבטן- ובכך גם לתרגל ולחזק את חגורת הכתפיים ואת שרירי הגב שלו. היום לאור המלצת משרד הבריאות להשכיב תינוקות לישון על הגב, יש לכך חשיבות גדולה אף יותר שהתינוק יבלה גם שעות מסוימות על הבטן. 

 

הקריטריונים לבחירת האמבטיה יכולים להיות רבים- האם היא רכה במיוחד כמו בעגלת Minu Elite 2013 מבית Cam או שמתאימה גם לשנת לילה מלאה במקום עריסה, כמו עגלת Sleepover מבית Silver Cross.

 

מרכב האמבטיה ישמש אותך ואת תינוקך לתקופה קצרה יחסית של 3-6 חודשים. כדי שזמן זה יהיה ארוך ככל הניתן, ועדיין לתינוקך יהיה נוח מספיק לשכב בעגלה, כדאי לחשוב מראש על גודל העריסה.

ישנן לא מעט עגלות המספקות אמבטיה ארוכה ומרווחת, כמו למשל עגלת Evo מבית Mutsy או עגלת Indie מבית Bumbleride. עגלות אלו מספקות מרווח פעולה לתינוקך, גם בגיל 4-6 חודשים.

ברגע שתינוקך מתחיל להראות סימנים של חוסר נוחות, כשהוא לא מצליח להסתובב או לנוע בחופשיות בעגלה, דעי שכנראה הגיע הזמן לעבור לטיולון.

  

כשאת כבר עושה את ההחלטה לעבור לטיולון, במיוחד בגילאים המוקדמים יותר, כדאי לבחור בכזה שיש לו זווית שכיבה מלאה (כמו אלו שהזכרנו למעלה).

במידה ואין, כדאי לבחור בטיולונים עם זוויות כמעט מלאות, כמו טיולון Quest מבית Maclaren או טיולון שמאפשר לך מספר רב של מצבי ישיבה – שכיבה, כדי לא להגיע למצב ישיבה בשלב מוקדם מדי. נסי למשל את טיולון CitiSport מבית Graco.

באופן כללי, לא מומלץ להושיב את הילד במנח ישיבה מלא לפני שהוא מסוגל לשבת בכוחות עצמו, ולעשות שימוש במצבי הביניים בשלבי ההתפתחות השונים של התינוק.

 

שיקול חשוב נוסף, הוא היכולת להרכיב את מושב הטיולון נגד כיוון הנסיעה.

כשאת מעבירה את תינוקך הקטן לטיולון בפעמים הראשונות, כדאי למצוא טיולון עם מושב שניתן להרכיב נגד כיוון הנסיעה, כך שהקטנטן יישב בתחילה עם הפנים אלייך.

בצורה כזו, הוא יכול ליהנות מהדרך ואת יכולה לשמור על קשר עין כל הזמן.

נסי את עגלת Bee3 מבית Bugaboo או את עגלת Elea מבית Bebe Confort.

 

ובסופו של דבר, הכי חשוב, תקשיבי לאינסטינגטים שלך כאמא.

 צוות מאמא גורו

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)