סל הקניות שלי
X-
מתנות לגיל שנה

המתנות המושלמות לגיל שנה

שנת החיים הראשונה של התינוק היא מרגשת ומלאה התחלות חדשות ויום ההולדת הראשון שלו מסמל את הפיכתו מתינוק לפעוט. מה קורה לתינוקות שלנו בגיל שנה ואילו מתנות ישמחו אותם הכי הכי?
המתנות המושלמות לגיל שנה

מאז ומתמיד יום ההולדת הראשון הוא מיוחד ומרגש. הוא מסמל את סיומה של שנת החיים הראשונה של התינוקת או התינוק שלנו. בשנה זו הם גדלו בעיקר, התפתחו במובן הפיזי למדו לשבת, ניסו לעמוד, ואולי אפילו מלמלו מספר מילים וצעדו מספר צעדים ראשונים.  בגיל שנה התינוק מתחיל שלב חדש בהתפתחות -  הוא הופך לפעוט. מהם שלבי ההתפתחות הנפוצים ואילו צעצועים יתמכו בשלבים השונים?

החל מגיל שנה מתפתח מאוד הצד החברתי רגשי ואישיותי של התינוק, זאת לאחר שהוא הדביק את עיקר ההתפתחות הפיזית כמו ישיבה, עמידה גלגול וכדומה.

 

רכישת שפה

החל מגיל שנה ואף לפני הוא יקלוט שמות של מילים, אנשים בסביבתו, חפצים שהוא אוהב או משחקים שהוא קשור אליהם. בגיל שנה התינוק עובר מהשלב החד מילי שבו הוא מסוגל להגיד רק מילה אחת כדי לבטא את עצמו לשלב הדו מילי שבו הוא יודע לחבר בין שתי מילים בקשר לוגי עד שלקראת גיל שנתיים יוכל להרכיב משפטים עם 3-4 מילים. בגיל שנה הבשלות הקוגנטיבית לקליטת שפה היא בשיאה וזה בהחלט הזמן לחשוף את התינוק למילים חדשות, לחזור על מילים שימושיות ולדבר איתו כמה שיותר כדי לשכלל את כישורי השפה שלו ולהגדיל את אוצר המילים.

צעצועים מומלצים: ספרים עם מילים חדשות, צעצועים דוברי עברית וקלפים של מילים ראשונות – כל אלו יכולים לעודד את התינוק ללמוד עוד מילים ולהעשיר אותו מבחינה שפתית.

 

מוטוריקה עדינה

עד גיל שנה התינוק לומד להכיר את סביבתו דרך הפה. לקראת גיל שנה משתפרת המוטוריקה העדינה והוא לומד לשלוט טוב יותר באצבעות הידיים ובאחיזת צבת, בעזרתה הוא מרים חפצים קטנים. הוא יכול להרים חפצים קטנים וצעצועים שונים ולחקור אותם בעזרת הידיים. בגיל שנה מתחיל להשתפר ולהתפתח קשר יד עין והתינוק יכול ליהנות ממשחקי השחלה, התאמת צורות וקוביות.

מוטוריקה גסה

עד גיל שנה וחצי רוב התינוקות כבר ילכו בכוחות עצמם ועד גיל שנתיים התינוקות לומדים לשלוט בהליכה שלהם. ללכת, להתכופף, לרוץ, לסחוב איתם צעצועים וחפצים שונים ולרוץ ולטפס במדרגות. לשיפור המוטוריקה הגסה וחיזוק השרירים מומלצים צעצועים כמו בימבה, הליכוני גרירה או עגלות צעצוע. וכמובן מרחבי הפארק או הגינה השכונתית יאפשרו לתינוק להתרוצץ ולחזק את השרירים שלו. מההורים כמובן נדרשת בתקופה הזו סבלנות, כי נכון שהכי נעים כיף להרים את התינוק או לטייל איתו בעגלה אבל דווקא ההליכה חיונית עבורו.

הכרת מושגים

החל מגיל שנה התינוק בשל ללמוד את עולם המושגים המקובל. למשל צורות, צבעים ומרקמים. צעצועי התאמת צורות, פאזלים מעץ, משחקים בצורות שונות כמו כדורים (בשלל מרקמים) יעזרו לו להיחשף לעוד ועוד מושגים ולהעשיר את אוצר המילים שלו ולגרות את החושים.

 

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)