סל הקניות שלי
X-
שמפו וסבון לתינוק

איזה חומרים לא כדאי שיהיו בסבון התינוקות?

תינוקות הם עדינים במיוחד ועורם רגיש. להתאים עבורם את סבון הרחצה, השמפו וכל החמורים הבאים במגע עם העור זה חובה. איך תדעו לבחור את המוצר המתאים?
איזה חומרים לא כדאי שיהיו בסבון התינוקות?

בכל תשעת החודשים של ההריון העובר היה מוגן בבטחה ברחמך, מוקף במי השפיר ובשלל חומרים שהגנו על העור שלו, אבל מיד ברגע שנולד עורו חשוף לחיידקים שונים וחומרים חזקים שעלולים לגרום לגירוי בעורו העדין.

 

עוד בטרם הלידה מומלץ להצטייד במוצרי היגיינה לתינוקות - סבון גוף, שמפו, קרם גוף או שמנים שונים ייעודים לתינוקות. 

הפורמולה של מוצרים לתינוקות מותאמת לעורם העדין. בוודאי נתקלתם אגב החיפושים בשלל הבטחות וחידודים - ללא פרבנים, ללא SLS, נבדק דרמטולוגית. מושגים ועוד מושגים, אבל מה הם אומרים? עושים סדר בבלגן.

 

 

  • מוצר היפואלרגני-  חומרים כימיים מסוימים ידועים כמחוללי אלרגיות באופן מוגבר. כאשר מוצר הוא היפואלרגני המשמעות היא שבתהליך הייצור שלו נעשה שימוש מזערי בחומרים שעלולים להיות אלרגניים. בנוסף על היצרן לבצע בדיקות קליניות, על פי פרוטוקול קבוע מראש על מספר רב של נסיינים על מנת לקבוע באופן רשמי וחוקי כי מוצר זה הוא היפואלרגני.

  • נבדק דרמטולוגית - דרמטולוגיה למעשה רפואת העור,כאשר מוצר כלשהו נבדק דרמטולוגית זה אומר שהוא נבדק ע"י רופאים מומחים לרפואת עור. פורמולת המוצר נבחנה ונמצאה בטוחה לשימוש על עורם של בני אדם או בהקשר של סבונים לתינוקות, על עורם העדין של התינוקות.

  • ללא פרבנים -  פרבן הוא חומר משמר. הוא קיים באופן טבעי במוצרים כמו חומץ ויין אולם בתעשיית הקוסמטיקה משתמשים בפרבנים בתצורתם הסינטטית - כימית. הפרבן משמר את מוצרים לאורך זמן ומונע התפשטות חיידקים. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות קושרים את הפרבנים לשורה של מחלות שונות, כמו כן נמצא  כי פרבנים עלולים לעורר אלרגיה וגירוי בעור. מסיבה זו בוחרות חברות קוסמטיקה רבות לחפש תחליפים לחומר המשמר. כמובן שבכל מה שקשור לתינוקות נוקטים במשנה זהירות ולכן מומלץ לבחור במוצרים לתינוק שאינם מכילים פרבנים.

  • ללא SLS- בעברית נקרא החומר נתרן לאורת סולפט, והוא חומר מקציף שנהוג להוסיף לסבונים ושמפואים כדי שייצרו את הקצף המוכר לנו כל כך. גם במקרה הזה מחקרים שנעשו בשנים האחרונות קושרים את ה-SLS לשורה של מחלות שונות ולכן ההמלצה היא לחפש מוצרים שאינם מכיליםSLS. במוצר שאינו מכיל את החומר המקציף לרוב  זה יצויין על האריזה וכמובן ברשימת הרכיבים.

  • ללא פנקסואתנול - גם זה חומר משמר הנמצא בשימוש בתעשיית הקוסמטיקה. לאחרונה נבדק בחשד שעלול לגרום לבעיות במערכת העצבים המרכזית, להקאות ולשלשולים בקרב תינוקות ועל כן השימוש בו הוגבל. כשאתם מחפשים סבון עבור תינוקכם חפשו את אלה שמצוין עליהם שאינם מכילים פנקסואתנול.
רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)