סל הקניות שלי
X-
עגלות ניו-בורן

מה כדאי לבדוק לפני שקונים עגלה או טיולון?

משקל העגלה, הקיפול שלה, זווית המושב והניקוי אלו רק חלק מהפרמטרים שחשוב לשים לב אליהם ברכישת עגלה או טיולון. הכנו בשבילך רשימה של כל הדברים שחשוב שתבדקי לפני שתקני עגלה.
מה כדאי לבדוק לפני שקונים עגלה או טיולון?

הבחירה איזו עגלה לרכוש היא אחת הבחירות הגדולות שתעשי בקניית ציוד לתינוקך. מבחינה כלכלית מדובר בהוצאה רצינית ולכן, חשוב שהעגלה תוכל לשמש אותך לאורך זמן.

כיוון שהשיקולים הם מאוד אינדיבידואלים, וחלקם דורשים חשיבה משותפת,  אנו מציעות לחלק את הבחירה לשניים:

 

על מה צריך לחשוב לפני ההגעה לחנות:

 

מי הולך להשתמש בעגלה? האם מדובר באמא בעיקר, או גם באבא? האם יש מטפלת בתמונה? או קרוב משפחה שייקח חלק מרכזי בטיפול בתינוק? חשוב שהעגלה תהיה נוחה למשתמשים העיקריים, מבחינת הגובה, המשקל, הקיפול וידיות האחיזה. בנוסף, האם יש יותר מילד אחד שצריך להיות בעגלה. ישנן עגלות שמתאימות לשימוש של אחים או תאומים. 

 

ידיות העגלה- האם מדובר בקשת או בידיות שצריך להחזיק בשתי ידיים? האם ניתן לכוון את גובה הידית או שהוא קבוע? ומה הכי נוח לך? 

 

אחסון העגלה, המשקל והמידות שלה ומי המשתמש העיקרי בה?

על שאלות אלו ואחרות תצטרכי לענות בתהליך קניית עגלה.

המלצה שלנו- נסי אותה בחנות לפני שאת קונה.

 

מה השימוש העיקרי? האם תשמשו בעגלה בעיקר לטיול בשכונה, או שאתם גם אוהבים לטוס הרבה והיא תבלה אתכן בחו"ל. האם היא תכנס הרבה לאוטו?

 

המשקל בין העגלות השונות יכול להיות מאוד משמעותי. ולכן, אם את נדרשת לקפל אותה פעמים רבות, לעלות איתה מדרגות וכו' חשוב שתבחרי עגלה שבבסיסה היא קלה. אל תשכחי שעל המשקל הזה עוד יתווסף משקלו של התינוק, של תיק ההחתלה ולפעמים גם של קניות שתעשי בדרך. 

 

רוחב העגלה- האם את גרה בעיר צפופה או במושב עם מרחבים פתוחים? מה גודל פתח המעלית בבניין שלך? חשוב לקחת בחשבון את כל הדברים הללו לפני הקנייה ולמדוד לפני ההגעה לחנות. חשבי על התור בסופר פארם או במכולת ליד הבית עם עגלה רחבה מדי, או על תינוק שהולך וגדל לתוך עגלה צרה מדי.

 

אחסון העגלה- יש מקום בבית לאחסן את העגלה פתוחה? או שצריך תמיד לקפל אותה לפני? האם היא תהיה במחסן של הבניין או קשורה למעקה המדרגות?

 

אחרי שבדקת את כל היתרונות והחסרונות בבית, נסי את העגלה בחנות. הביאי את כל מי שאמור להשתמש בעגלה באופן קבוע בכדי לבדוק את נוחות ההליכה, הקיפול וכו'.

הביאי סרט מדידה ואת מידות תא המטען, המעלית וכל נתון אחר רלוונטי.

 


מה כדאי לבדוק בזמן רכישת העגלה או הטיולון?

דרך הקיפול חשובה בעיקר אם את מתכוונת להכניס את העגלה פעמים רבות לרכב. זכרי שכשאת עם תיק החתלה על הגב, תינוק על היד ומפתחות של האוטו בפה, יש חשיבות רבה לקיפול נוח ויעיל, במקרים כאלו מומלצת עגלה עם מנגנון קיפול מהיר ביד אחת. בנוסף, חשובה צורת הקיפול (מטרייה, מתקפלת לשניים וכו') מומלץ בחום למדוד את תא המטען של הרכב ולאחר מכן את העגלה כאשר היא מקופלת. אם את רוכשת גם אמבטיה מדדי גם אותה. 

 

איך מנקים? באופן טבעי עם ילדים גם לאמבטיה ולטיולון יש נטייה להתלכלך. מומלץ כבר בשלב הזה לבדוק האם ניתן להסיר את הריפוד ולכבס אותו וגם עד כמה בקלות ניתן לעשות זאת.

 

יציבות- נסו לתלות תיק כבד על העגלה ולראות האם היא עומדת בכך. ייתכן ולמשקל העגלה תהיה השפעה גם על היציבות ולכן, צריך לבחון מה יותר חשוב לך. בחופשת לידה פעמים רבות העגלה משמשת לא רק לסחיבת התיק אלא גם לסחיבה של קניות. מבאס מאוד לגלות בדיעבד שבכל פעם שאת מוציאה את התינוק כל העגלה נופלת אחורה. 

 

הסל מתחת לעגלה- לא לכולן הוא דרוש, אבל כשהולכים לגינה עם צעצועים, תיק החתלה ובדרך גם קונים קצת חלב וביצים הוא יכול להיות מאוד שימושי. כדאי לבדוק  האם יש סל גדול והאם הגישה נוחה אליו גם בחיבור עם האמבטיה וגם כאשר מחברים את הטיולון. 

 

עיצוב- בואו נודה על האמת, להסתובב בסופו של יום עם ילד מתוקתק ועגלה בצבע חאקי זה פחות נחמד. אם יש לך את זה בנשמה חשוב כבר עכשיו לשים לב לעיצוב של העגלה והצבע. עניין הצבע מצריך חשיבה קלה גם לגבי צאצאי העתיד ולכן, אם מדובר בעגלה שאת רוצה אותה לעוד שנים ארוכות בחרי צבע שיכול להתאים לך גם בעתיד. 

 

באתר שלנו תוכלי לראות את כל הפרמטרים של העגלה, השתדלנו גם לצרף סרטוני הסבר ותמונות נוספות של זויות שונות ושל קיפול העגלה, בכדי שתוכלי לגבש רשימה של עגלות כבר בבית ולאחר מכן, לבחון אותן בחנות.

 

והכי חשוב- מאחלות לך נסיעה נעימה.

צוות מאמא גורו

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)