סל הקניות שלי
X-
צעצועי עץ

מה היתרונות של צעצועי עץ?

צעצועי עץ מלווים אותנו כבר שנים ארוכות, עוד מהימים שהיינו ילדים בעצמנו. היום יודעים כי לצעצועי עץ יש יתרונות רבים ולא רק משום שהם ישארו איתכם לשנים ארוכות
מה היתרונות של צעצועי עץ?

היתרון הבולט של צעצועי עץ הוא העמידות. הם מלווים אותנו שנים ארוכות, מאחות לאח וממשפחה למשפחה אבל זה ממש לא היתרון היחיד שלהם. הגישה האנתרופוסופית תומכת במיוחד במשחק בצעצועי עץ, אבל לא רק היא. כל מומחית להתפתחות הילד, פסיכולוגיות ונשות חינוך יגידו על משחקי העץ רק דברים טובים.

 

הם טבעיים - עץ הוא חומר טבעי וככזה הוא נעים יותר למגע ומזמין את התינוקות להרגיש אותו, לטעום ולמשש. צעצועים מעץ יהיו לרוב צבועים בצבעים טבעיים או ידידותיים לסביבה, הם מכילים פחות חומרים כימיים או שאינם מכילים חומרים אלה כלל ולכן הם יותר ידידותיים לתינוקות וילדים. פעמים רבות צעצועי העץ עשויים מחומרים ממוחזרים והם ידידותיים לסביבה. צעצועי עץ מיוצרים לא פעם על ידי נגרים או כצעצועים בייצור מיוחד, שבו שמים דגש נוסף על איכות החומרים ושיפור חווית המשחק.

 

הם בטוחים יותר- עץ עמיד יותר מפני שבירות, הוא מוצר טבעי וגמיש יותר ולכן לא ייהרס בקלות גם אחרי משחק אגרסיבי. צעצועי עץ נחשבים בטוחים יותר, לרוב לצעצועי עץ אין קצוות משוננים ואין אינם נשברים בקלות לפיסות חדות.

 

מפתחים את הדימיון -

צעצועי עץ מעודדים את התינוק לפתח את הדימיון ולהביא מעולמו הפנימי למשחק.

 

 הם אינם עובדים על סוללות והמשחק בצעצועי עץ אינו פסיבי אלא אקטיבי. לרוב מדובר בצעצועים כמו מטבח צעצוע, מאכלים שונים מפוסלים בעץ, קוביות, מכונת קפה וכן הלאה. כדי ליהנות מחווית המשחק בהם התינוקת בעצמה מייצרת את העולם הפנימי והמשחק שמעניין אותה.

 

מפתחים את המוטוריקה - מכיוון שצעצועי עץ אינם אוטומטיים הם תורמים במיוחד לפיתוח המוטוריקה, כי התינוק נדרש להבין כיצד הם עובדים. פאזל עץ, משחק השחלה, וגם משחקים שאנו רגילים לראות יותר מכניים כמו מגרש מכוניות יהיו מצוינים לשיפור מיומנויות כאלה.

 

מעודדים את יכולת הבחירה - עצמאות והיכולת לבחור היא מיומנות חשובה שאנחנו שואפים לפתח מגיל צעיר מאוד. צעצועי עץ בזכות המגוון שלהם והורסטיליות מעודדים את הילד לבחירות מרובות, להסתגלות לשינויים. בכל פעם המשחק יכול להיות משהו אחר  - פעם הקובייה היא בית שבונים ופעם היא יכולה להיות במה בהצגה. צעצועי העץ אינם תלויים בכפתורים שבלחיצה עליהם תמיד קורה אותו דבר, ולכן כל חוויות משחק היא שונה ומגוונת.

 

צעצועי עץ קיימים כבר שנים ארוכות, גם אנחנו כילדים שיחקנו בקוביות ונהנו לרכוב על סוס עץ, אבל היום גם מבינים את תרומתם הגדולה להתפתחות, לדמיון, להנאה ממשחק. באתרי הקניות והחנויות תמצאו מגוון גדול של צעצועי עץ שפעוטות ותינוקות יאהבו במיוחד.

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)