סל הקניות שלי
X-
צעצועים למיטה וללול

כל הצעצועים המומלצים למיטת התינוק

מיטת התינוק היא המקום שבו נרצה תינוק רגוע, נינוח ושלו שיירדם במהרה וישן בנוחות את כמות השעות לה הוא זקוק. אילו צעצועים ואביזרים מומלצים לשעות ההרדמה?
כל הצעצועים המומלצים למיטת התינוק

לקראת שעת ההשכבה מומלץ להכניס את התינוק או הפעוט למצב רגוע - לעמעם אורות, לכבות את הטלוויזיה ולסיים את המשחקים וההפעלות. בשעת ההרדמה חלק מהתינוקות והפעוטות יירדמו בעזרת חיבוק של חפץ מעבר, הקראת סיפור או ליטופים, אולם יש אביזרים ומשחקים נוספים שיכולים להעניק לתינוק את האווירה המתאימה להרדמה.
חשוב לנקוט באמצעי זהירות כשמציידים את המיטה בצעצועים. לא להניח במיטה בובות פרווה או צעצועים שיכולים לזוז במשך הלילה אלא להתמקד בצעצועים נתלים.
כשבוחרים צעצועים מאירים או מוסיקליים הקפידו שהמוסיקה לא תהיה רועשת וחזקה והתאורה תהיה עמומה ומותאמת לסביבת שינה והירדמות.

 

מובייל
לקראת גיל חודש ראייתו של התינוק מתחדדת והוא מסוגל לראות למרחק של מטר. מובייל הנתלה מעל המיטה תורם לפיתוח הראייה של התינוק ומחדד את חוש השמיעה. התינוק נהנה להקשיב לצלילים המרגיעים המלווים את פעולת המובייל אחריה הוא עוקב מבטו, הצלילים וחיות הבד המסתובבות משרים עליו רוגע ומסייעים לו להירדם.

 

מנורת לילה
תאורה חזקה או תאורת יום מעכבת את הפרשת הורמון השינה, המלטונין, לכן את טקס השינה מומלץ לנהל לאור מנורת לילה. אור נמוך ורך משרה עייפות ומקל על ההירדמות, עבור פעוטות ותינוקות גדולים יותר מסייע בהרגעה כשמופיעים פחדים מהחושך. ההמלצה הרווחת היא לישון בחדר חשוך ולכן כדאי לכבות את מנורת הלילה לאחר שהתינוק נרדם או להצטייד במנורה עם טיימר לכיבוי עצמי.

 

 

לעיתים המיטה תשמש לא רק להרדמה אלה גם כמקום למשחק בטוח בזמן שאף מבוגר לא יכול להשגיח בקשר עין על התינוק או לפנות את ידיו.

אם אתם נדרשים לצאת לרגע מהחדר בו שוהה התינוק או מבקשים לאבטח אותו למספר דקות, תוכלו להניח אותו במיטה או בלול בצירוף משחק מתאים. המיטה או הלול בטוחים ומבטיחים שהתינוק לא יכול לנוע לעבר חפצים או מקומות מסוכנים בזמן שאתם לא פנויים להשגיח עליו. כמובן שלא ניתן להניח את התינוק בלול לשעות ארוכות, הפיתרון יעיל רק לזמן קצר ולאחריו יש להתפנות מיד אל התינוק.

 

 

 

 משחקים שטובים ללול:


משחקי תלייה-
משחקים שנתלים על קשת או על המיטה כמו בובות, משחקי צלילים ועוד מחזקים אצל התינוק את קשר העין יד, הם מעודדים אותו לשלוח ידיים אל עבר חפצים, להביא אותם אל פיו ולשכלל את המיומנות החשובה הזו.

 

כלי נגינה וצעצועים מוסיקליים-
כלי נגינה או צעצועים מוסיקלים מפתחים את השמיעה ואת המוטוריקה העדינה, הם מצוינים "לזמן לול", התינוק מרותק לצלילים ולאפשרות להפיק צלילים. בהמשך, עבור פעוטות ותינוקות מדברים תוכלו גם לחבר את התינוק עם מילים שונות הקשורות לצעצוע ולהגדיל את אוצר המילים שלו: שמות של כלי נגינה, שירים חדשים ועוד.

 

רגע לפני שממשיכים...

כדי לשמור על תוכן איכותי והמלצות קנייה אותנטיות, הכניסה לאתר מאמאגורו לחברות רשומות בלבד. הצטרפי עכשיו, הגדילי את כוח הקבוצה ותיהני ממבצעים, הטבות והמלצות קנייה אמיתיות של אימהות.

הרשמי עם פייסבוק ותוכלי לדרג ולהמליץ בעצמך הרשמי באמצעות המייל
אני מאשרת קבלת עדכוני מבצעים והטבות מעת לעת (ותמיד אוכל להסיר את עצמי)